Україну захарастили покинуті автівки

Україну захарастили покинуті автівки - фото 1

Така точно є у вашому дворі. Або хоча б — у сусідньому. Покинута автівка, що роками не бачила господаря. Автоексперти кажуть: таких по країні може бути до мільйона. Яку небезпеку становить цей автомотлох і чому у нас нікуди діти стару машину?

Стара і ржава. І вже, вочевидь, своїм ходом ніколи не поїде.

Покинута автівка без номерів стоїть просто на одній з вулиць столиці. Гума з коліс давно сповзла на асфальт. Кузов, у прямому сенсі, кришиться. Під авто, в салоні, багажнику — купи сміття.

Такі автівки крадуть місце у дворах і обабіч доріг. По всій країні їх десь мільйон, рахують фахівці. По машині у кожному дворі наші колеги випадково знаходили навіть там, де зустріч їм призначали експерти.

Такі автівки по всій країни ще й час від часу горять. Наприклад, спалахнула у Миколаївській області, ще одна — у Харкові. В Одесі авто вибухнуло разом із газовим обладнанням усередині.

За кордоном машину можна віддати виробнику. За неї він або заплатить, або дасть невелику знижку на нову. Зиск ще й у тому, що лиш так перестанеш платити захмарні податки: що старіше авто, то й більші збори.

«У Європі такого, як у нас, немає. Нормально налагоджено облік машин. Обов’язково контролюється право з утилізації. З парковками дуже жорстко, не так, як у нас, неможливо кинути автомобіль, щоб він гнив», — пояснив еколог Владислав Антипов.

У нас же здати машину нікуди, каже автоексперт.

«Транспортні засоби утилізувати можна тільки, якщо ти дуже-дуже цього захотів. Тобто немає ніяких караючих законів, які вимагають від тебе по закінченню 25-річного – 30-річного терміну цей автомобіль утилізувати», — розповів автоексперт Сергій Суховський.

Можна розпродати по частинах.

Усе впирається у застаріле законодавство про відходи. Нове — понад рік у парламенті чекає на друге читання. Прискорювати депутатів Міндовкілля й саме не поспішає, кажуть експерти. Там лише сподіваються: на голосування законопроєкт потрапить у вересні.

«Після цього в нас ще залишається багато роботи, потрібно буде створити секторальні законопроєкти виключно для автомобілів. Але воно, порівняно із рештою відходів, не є настільки болючим і необхідним до термінового вирішення», — сказала директорка департаменту Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Колтик.

Поки Міндовкіллю не болить, ця червона автівка і далі стоятиме у столиці посеред дороги, як і будь-яка з таких самих по всій країні. Звісно, поки не вибухне чи не згорить.

Реклама

Читайте також: меру Кам’янського вручили військову нагороду.

Реклама