Український чемпіон Ріо-2016 не поїде на олімпіаду в Токіо через допінг

Фото: Facebook - фото 1
Фото: Facebook

Арбітраж GEF ухвалив рішення про те, що концентрація метаболічного засобу, який знайшли в організмі Олега Верняєва, достатня для дискваліфікації гімнаста на 4 роки.

Українського гімнаста Олега Верняєва з листопада 2020 року було тимчасово відсторонено від змагань, тому що в його організмі знайшли допінг. Також його дискваліфікували на 4 роки. Таким чином, український спортсмен не поїде на олімпіаду в Токіо, яка стартує 23 липня. Про це пише Олег Верняєв у своєму Facebook.

Реклама

«Найголовніше питання — як заборонений препарат потрапив у мій організм? Чому це сталося в період, коли не було серйозних міжнародних змагань і тренування проходили в полегшеному режимі? Чому тільки один тест дав позитивний результат, а ні один з майже десятка наступних тестів не виявив заборонену субстанцію? Позитивний тест тільки вказує на факт наявності в організмі забороненої субстанції, але не свідчить про провину спортсмена. Якщо спортсмен упевнений, що його провини немає, він не повинен опускати руки», — написав гімнаст.

Зазначимо, що арбітраж GEF ухвалив рішення, яке підлягає оскарженню. І тому Верняєв ще спробує довести свою невинуватість у суді Лозанни.

Довідка: Олег Верняєв — український гімнаст, олімпійський чемпіон 2016 року на брусах, чемпіон світу 2014 року на брусах, шестиразовий чемпіон Європи, дворазовий чемпіон Європейських ігор. У 2015 році став першим українським спортсменом, який завоював Кубок світу зі спортивної гімнастики. На Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро у 2016 році став чемпіоном. Навесні 2017 року виграв у багатоборстві, ставши кращим на брусах, і завоював бронзову медаль в опорному стрибку під час чоловічих змагань на чемпіонаті Європи-2017 зі спортивної гімнастики в румунському Клужі.

Раніше ми писали про те, щов Ізраїлі дозволили робити третє щеплення від коронавірусу вакциною Pfizer.

Реклама