Українські лікарі розповіли про COVID-19 у вагітних

Українські лікарі розповіли про COVID-19 у вагітних - фото 1

Ніякого самолікування. Ніякого прийому антибіотиків без призначення лікаря. Якщо вагітна жінка підхопила ковід, найкраще, що вона може зробити — звернутися до медиків. Щоби не нашкодити ані дитині, ані собі.

Жінки, які очікують на появу дитини — у групі ризику в разі тяжкого перебігу ковіду. Лікарі кажуть, вони гірше переносять і вагітність, і коронавірусну інфекцію.

«Перебіг, зрозуміло, не такий, як у людини не вагітної, тому що подвійне навантаження на організм, зовсім інший механізм дихання у вагітних, зовсім інші гормональні показники», — пояснив директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини В’ячеслав Камінський.

Згідно з дослідженнями, діти у жінок, які перехворіли, народжуються раніше за термін та з меншою вагою. А чи передається інфекція від матері дитині?

«Є вроджені форми інфекції у дітей, але відсоток невеликий. Вірус може проникати через плацентарний бар'єр і досягати дитини», — пояснює лікар.

Якщо вагітна жінка підхопила ковід, найкраще, що вона може зробити — звернутися до лікаря. Щоби не нашкодити ні дитині, ні собі.

«Ніякого самолікування, ніякого самовільного прийому антибіотиків, тому що, я підкреслюю, щонайменше 80 відсотків випадків не потребують антибіотиків», — застережує В’ячеслав Камінський.

І жодного КТ, наполягають медики.

«Будь-які променеві навантаження для вагітних протипоказані, особливо коли лікуємо якийсь важкий стан. Найменш шкідливий — це ультразвуковий спосіб», — сказав лікар.

На запитання щодо профілактики та лікування ковіду у вагітних відповідав директор київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини В'ячеслав Камінський під час прямої трансляції у Фонді Ріната Ахметова.

Професійні поради у межах проєкту "Запитай у лікаря" щосереди надають сімейні лікарі, інфекціоністи, анестезіологи та інші експерти, які безпосередньо лікують хворих на ковід.

«Інформаційний проєкт "Запитай у лікаря" є частиною системної та масштабної допомоги Фонду Ріната Ахметова у період пандемії, яка реалізується в рамках проєкту "Боротьба з COVID-19 в Україні"», — розповіла директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Повні трансляції можна знайти на YouTube-каналі Фонду Ріната Ахметова. Відео проєкту переглянули вже понад 10 мільйонів разів.

Реклама

Реклама