Українські чиновники вперше складають іспит з української мови

Фото: УП - фото 1
Фото: УП

В Україні вперше чиновники та претенденти на громадянство складають іспит з державної мови.

Іспит, реєстрація на який стартувала 16 липня, розпочався о 9:30, повідомляє "Укрінформ".

Реклама

Далі впродовж перших двох тижнів щодня у будні відбуватимуться три іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30.

Для перевірки робіт і встановлення рівня володіння державною мовою апарат Національної комісії України зі стандартів державної мови і сама Комісія мають 15 календарних днів. Наразі іспитові майданчики облаштовано у Києві, Чернігові, Полтаві, Вінниці, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Миколаєві, Рубіжному.

Нагадаємо, що з 16 липня 2021 року для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою. Отримати його можна за результатами спеціального іспиту. Відповідальною за процес іспитів є Національна комісія зі стандартів державної мови, що визначено Законом "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Іспитова робота складатиметься з чотирьох частин: "Культура мови" (24 тестоих задання), "Читання" (20 тестових завдань), "Письмо" (1 завдання відкритого типу), "Говоріння" (2 завдання відкритого типу).

Раніше ми писали про те, що влада Грузії країни звільнила з-за ґрат українських яхтсменів.

Реклама