"Деталі. Економіка": дайджест економічних новин за тиждень

"Деталі. Економіка": дайджест економічних новин за тиждень - фото 1

Українські банки більше не будуть приймати на депозитні рахунки рублі. Долар за останній місяць здорожчав на 2 гривні, а фінансова грамотність українців поліпшилась. Порівняно з іншими країнами ми на одному рівні з Болгарією та Хорватією. Більше новин у нашому економічному дайджесті.

Почала діяти постанова НБУ, яка забороняє зберігати на рахунках кошти в рублях. У Нацбанку кажуть: такі зміни ухвалили, аби погодити грошовий обіг з європейськими стандартами.

«Якщо ви збираєте кошти в гривні, то ви підтримуєте українську економіку. Якщо ви збираєте кошти у рублях, то підтримуєте економіку сусідньої держави-агресора. Ніхто не забороняє мати можливість обмінювати в обмінних пунктах інші валюти на гривню, або валюту на валюту. Але відкривати рахунки і зберігати їх в номіналі — це невиважені ризики», — говорить Президент асоціації "Дніпровський банківський союз" Володимир Косюга.

За останні 3 роки рівень фінансової грамотністі українців значно зріс. Про це свідчать результати дослідження Агентства США з міжнародного розвитку у співпраці з Нацбанком. Україна отримала 12,3 бала з 21 можливого.

Найвища фінграмотність у громадян від 25 до 59 років. Найменше знається на цьому молодь віком 18–19 років та люди, старші за 60.

При цьому збільшився розрив між жителями сіл та міст. Якщо у 2018 році індекс їхньої фінансової грамотності був приблизно однаковим, то наразі містяни суттєво попереду.

Порівняно з іншими державами Україна на одному рівні з Болгарією та Хорватією, позаду них — Грузія, Румунія та Італія.

В Україні назвали п’ятірку регіонів із найдорожчою землею. За даними Центру дослідження продовольства та землекористування, найбільше коштують ділянки у Львівській, Київській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Полтавській областях. Там доведеться заплатити близько 40 тисяч гривень за гектар.

На ціни впливає рівень родючості, зазначають експерти. Усього в Україні від початку роботи земельного ринку продали майже 120 тисяч гектарів. Загальна сума укладених угод перевищила 2 мільярди гривень.

«Ажіотажу на ринку земель сільськогосподарського призначення немає… Ринок поводить себе спокійно і, напевно, нам хотілося б, щоб він був більш динамічний. На жаль, стримувало динаміку ринку те, що в багатьох випадках автоматизоване визначення вартості давало завищені ціни», — говорить перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко.

Під кінець листопада американську валюту неабияк лихоманило. Якщо в середині місяця позначка трималася на рівні 26 гривень за "зелений", то вже ближче до грудня зросла майже на 2 гривні. Але експерти запевняють: хвилюватися нічого. Коливання валюти — явище сезонне. Тож до 2022 року можна очікувати на стабілізацію курсу.

«Є певний курс, який встановлюється кожного року відповідно до закону України про держбюджет. На цей рік він заплановий в розмірі 28 за один американський долар. І не буде більше чи менше на завершення цього року. Тобто очікувати що вона буде 30-31-35 — це нереально, і цього не буде, тому що в нашій державі на сьогодні не має таких показників які впливали б на цю ситуацію», — говорить економічний експерт Кирило Огданський.

Нацбанк України випустить пам’ятну монету з нагоди прийдешнього 2022 року. Про це повідомляють на сайті НБУ. На реверсі можна побачити тварину, яку оточують символи кожної пори року. Це сніжинки, квіти, ягоди та листя. А з іншого боку — стилізований годинник, усередині якого — 12 звірів східного календаря та стрілка, що вказує на тигра. До композиції додали національний герб із написом "Україна". Монета буде номіналом 5 гривень, але розплатитися нею не можна. Це виключно колекційне видання, яке випустять тиражем 30 тисяч екземплярів.

Раніше ми писали про те, що у “Дії” з’явилися нові функції.

Реклама

Надія Мішина
Надія Мішина Редактор. Бакалавр Факультету систем та засобів масової комунікації ДНУ ім.О.Гончара (2017-2021). Практичний досвід роботи у журналістиці 3 роки. Теми публікацій: суспільне життя, культура, економіка.

Реклама