Українська стала офіційною мовою муніципалітету в Бразилії

Депутати після прийнятя закону про українську мову. Фото: Facebook/Світовий конґрес українців - фото 1
Депутати після прийнятя закону про українську мову. Фото: Facebook/Світовий конґрес українців

У бразильському місті Прудентополіс українська мова стала офіційною, нарівні з португальською. 75% населення міста — переважно вихідці з Тернопільщини.

Законопроєкт, у якому було запропоновано надати українській мові статус офіційної, 5 жовтня підтримали всі присутні депутати під час засідання. Про це повідомив “Світовий конгрес українців” у соцмережі.

Зазначається, що муніципалітет Прудентополіс уже встановив дружні відносини з Тернопільською областю. Звідти до Бразилії приїхала більшість українських іммігрантів. Як зазначають учасники конгресу, новий закон відкриє нові можливості для обміну спеціалістами, навчання молоді на університетському рівні в Україні або ж за допомогою електронних засобів, дистанційно.

В Бразилії найбільша українська діаспора Південної Америки. Її кількість дорівнює від 500 тисяч людей до 1 мільйона.

Реклама

Раніше ми писали, що українці, які зробили щеплення від коронавірусу, або мають негативний тест, можуть в'їхати до Швейцарії.

Також Молдова відкрила свої кордони для українців. На кордоні потрібно буде надати один з трьох документів. Це або сертифікат про повний курс вакцинації, або негативний ПЛР-тест на коронавірус, або довідка про те, що ви перехворіли коронавірусом протягом останніх шести місяців. Тим, у кого немає цих паперів, доведеться дотримуватися 14-денного карантину.

Яна Кривобок
Яна Кривобок Редактор сайту 34.ua. Пишу про актуальні події Дніпра і України. У фокусі: соціальна сфера і культура.

Реклама