Українцям в епіцентрі коронавірусу затримують евакуацію

Українцям в епіцентрі коронавірусу затримують евакуацію - фото 1

У китайському місті Ухань, з якого розповсюдилася смертельна хвороба, залишаються більше 20 жителів Дніпропетровщини.

Ми зв'язалися з нашими земляками.
Деталі знає кореспондент 34 телеканалу.

Це відео дніпрянка Юлія виклала тиждень тому. Відтоді на вулицю не виходила. В Ухані була проїздом і застрягла на карантин.

“Ми дуже чекаємо на евакуацію, яка повинна була бути минулого тижня ще. Ми не можемо звідси поїхати самі, оскільки місто заблоковано. Нам не дозволяють виходити з наших будинків”, — розповідає Юлія Волок.


Олексій щодня телефонує своїй сестрі Аліні. Дівчина до Китаю поїхала на навчання півроку тому. А зараз не може повернутися додому.

“Я теж переживаю, рідна людина. Всі країни своїх людей забрали. Вони теж розуміють наслідки. Та як каже влада: "ризикувати 46 мільйонами через 20 людей — це не вихід‎". Невже так складно?”, — ділиться Олексій Жданюк.

Евакуація зривалася вже тричі, розповідає Аліна. Всі українці підписали згоду на карантин, проте літак за ними ніяк не летить.

“10 лютого нам сказали, що буде евакуація. Та десятого лютого нам перенесли на 11 число. Вже сказавши, що все, евакуація точно буде. І о 21:00 повинен вже здійснитися виліт. Все було сплановано. Ми думали, що все в порядку. Але на наступний день нам приходить СМС від посольства, що евакуація знову скасовується з технічних причин”, — згадує Аліна Аврамчук.


Забирати українців мають чартерним рейсом. Представники авіаперевізника стверджують: вони у повній технічній готовності, чекають лише остаточного дозволу від уряду. Але в Кабміні точну дату назвати все ще не можуть.

“Це питання днів. У нас літак готовий, декілька об'єктів визначені, на які може бути здійснена евакуація. Готується схема розміщення. Ви розумієте, там багато технічних моментів”, — каже прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.


Саме сигналу від Кабміну чекають і наші дипломати. Щойно буде ухвалене рішення — почнуть безпосередній процес евакуації.

“Насамперед, це отримання дозволів з китайської сторони на конкретну дату евакуації, остаточний список громадян, які будуть евакуйовані. Також дипломатичні дозволи на проліт літака, спеціального борту, які надають компетентні органи іноземних країн, через територію яких літак буде здійснювати рейс”, — пояснює Максим Коваленко, начальник відділу менеджменту кризових ситуацій департаменту консульської служби МЗС.


Українці, які досі залишаються в Китаї, підписали згоду на двотижневий карантин. І будуть залишатися під наглядом лікарів скільки потрібно, аби лише повернутися додому.

Олена Кузьменко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама