Українцям дозволили зробити третє щеплення

Третя доза — тепер для всіх. Українцям дозволили зробити ще одне щеплення. У нашій області на вибір — дві вакцини. Який бустер краще обрати? Та чи захистить він від "Омікрону"?

Доза номер три! В Україні дозволили бустерне щеплення від ковіду. Всім охочим від 18 років. На вибір дали дві вакцини: Moderna та Pfizer. Медики запевняють: третій укол додасть нашому імунітету чимало антитіл. Та чи захистить він від усіх мутацій коронавірусу? Та коли двічі вакцинованим слід іти вже за бустером?

«Коли дали добро на бустерну дозу всім охочим, я і сама вирішила прищепитися втретє. Утім після другого уколу ще не пройшло 6 місяців. А це — головна умова для ревакцинації. Тож за додатковою дозою я прийду сюди у березні», — говорить кореспондентка Ніка Лобанська.

А от Тетяна вже зробила третій укол. Каже: вирішила прищепитися ще раз, бо хоче, так би мовити, остаточно закріпити ковідний імунітет.

«Повний курс вакцинації у мене був у червні, і я довго чекала, коли ж дозволять для мешканців робити бустерню дозу. Насамперед — це турбота про своє здоров'я, тому що дуже багато моїх близьких та друзів перехворіли на ковід і дуже важко», — говорить Тетяна Мартиненко.

Прищепитися втретє хоче і Олег. Проте вагається, яку вакцину для цього обрати.

«Я буду радитись із лікарем, щоб не вигадувати щось собі. Якщо є, наприклад, одна вакцина, інша вакцина, щоб не було ніяких протиріч, буду радитись із фахівцями і приймати рішення», — говорить Олег Чистопольцев.

Та вибір тут буде простим, заспокоюють медики. Бо для бустеру в Україні — лише дві вакцини: Pfizer та Moderna. І їх навіть можна комбінувати.

«Якщо ви зробили вакцинацію вакциною СoronaVac, то бустерна доза здійснюється мРНК-вакциною, тобто Pfizer або Moderna щеплення. Бустерна доза вводиться для того, щоб посилити захист від захворюваності і тяжкого перебігу і смертності хвороби такої, яка викликається вірусом SARS-CoV-2», — говорить в.о. директорка обласного Департаменту охорони здоров'я Вікторія Кулик.

Саме третя доза "відправить у нокаут" усі мутації коронавірусу, вважають медики. Бо вона значно додасть антитіл імунітету.

«Вважається, що бустерна доза, ревакцинальна доза, — більш ефективна проти тих вірусів, які зазнали мутацій, — "Омікрон" і "Дельта" — ніж тільки дві дози вакцини, які ми отримали», — говорить імунологиня Катерина Литвин.

Нині ж бустером вкололися вже понад 13 тисяч жителів Дніпропетровщини. Першими, як і на початку всеукраїнської вакцинації, у чергу стали саме лікарі.

«Якщо буде потрібна четверта бустерна доза, то, повірте мені, всі лікарі знають, що вакцина рятує життя. Це дає підвищення імунітету і дасть змогу спокійно працювати і не боятись, що вірус ці лікарі принесуть додому», — говорить генеральний директор ОКЛ. ім. І. Мечникова Сергій Риженко.

А от у міському департаменті охорони здоров’я додають: третій укол вплине не лише на імунітет, але й на COVID-сертифікат.

«Після введення бустерної дози людина зможе отримати новий ковідний сертифікат. У додатку “Дія” він буде доступний з кінця січня і він буде діяти 270 днів від введення бустерної дози», — говорить головна спеціалістка міського Департаменту охорони здоров'я населення Тетяна Мартиненко.

У світі бустерну дозу активно вводять ще з минулого року. А в Ізраїлі і взагалі вже готуються до четвертої. В Україні ж прищеплювати втретє почали лише з 6 січня. У МОЗі обіцяють: препаратів вистачить на всіх.

«Вакцини вистачить. Ми можемо сказати це чітко. Україна має контракти на постачання 25 млн доз Pfizer упродовж 2022 року та 6,5 млн CoronaVac. Ще близько 10 млн доз маємо отримати як допомогу у межах механізму Covax», — говорить головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Зараз в Україні повністю вакцинована майже половина населення, утім до колективного імунітету ще далеко. Бо це лише старт всеукраїнської бустеризації, кажуть медики.

Раніше ми писали про те, що в обласній дитячій лікарні прооперували хлопчика, який проковтнув магніт.

Реклама

Ніка Лобанська
Ніка Лобанська Кореспондент програми «Деталі». Досвід роботи журналістом: 5 років. Улюблені теми: Шоу-біз, кримінальні новини, діджиталізація, туризм.

Реклама