Українців знову опитали щодо самопочуття і настроїв під час карантину

Українців знову опитали щодо самопочуття і настроїв під час карантину - фото 1

Зроблено це було за допомогою програми "Gradus: соціологія у смартфоні".

Загальний емоційний стан українців у середині травня залишається повністю або скоріше спокійним. Серед домінуючих емоцій – надія (39%) та невпевненість (37%). За останні тижні знижується тривожність (до 30%), однак зростає розчарування (27% відчувають цю емоцію). Як і на початку карантину, більшість (наразі, це 61%) сильно або скоріше переймаються через ризик заразитися коронавірусом. Проте від початку квітня знизилась частка українців, які стали вважати ймовірною загрозу захворіти особисто – з 41% до 32%. Також, як і на початку квітня, основним страхом українців є зараження близьких (64%), страх відсутності відповідної медичної допомоги (52%) та страх погіршення економічної ситуації в Україні (36%). Водночас, зростає страх невизначеності (28%), втрати роботи (20%) та нестачі ліків (16%). Ще 17% українців уважають коронавірус дуже серйозною проблемою для себе особисто. Знижується відсоток тих, хто вважає коронавірус дуже серйозною проблемою для жителів України (з 35% до 29) і високим залишається відсоток тих, хто вважає коронавірус дуже серйозною загрозою для економіки (73%). У переважної більшості опитаних стосунки з близькими за час перебування на карантині не змінились (68%), а у 16% погіршились і теж у 16% – покращилися.

Українців знову опитали щодо самопочуття і настроїв під час карантину - фото 115022

Як і на початку карантину, більшість (60%) готові допомагати іншим людям/суспільству у справі подолання SARS-CoV-2/COVID-19, а 12% людей уже допомагають.

Українців знову опитали щодо самопочуття і настроїв під час карантину - фото 115024

І значна частина опитаних (49%) скоріше чи взагалі не підтримує відкриття торговельно-розважальних центрів із 22 травня (однак 64% респондентів підтримує відновлення роботи метрополітену та громадського транспорту).

Українців знову опитали щодо самопочуття і настроїв під час карантину - фото 115023

Нагадаємо, раніше українців уже опитували щодо самопочуття і настроїв під час карантину.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама