Українців вчергове опитали щодо самопочуття та настроїв під час карантину

Українців вчергове опитали щодо самопочуття та настроїв під час карантину - фото 1

Зроблено це було за допомогою додатку "Gradus: соціологія у смартфоні".

Як показали результати, домінуючими емоціями наших співвітчизників під час карантину є тривога та надія (по 37%), а також — неупевненість (35%). Варто зазначити, що за останні тижні знизились страх та тривожність.
Як і на початку карантину 15% сильно переймаються і ще 50% скоріше переймаються через ризик заразитися коронавірусом. Проте від початку квітня знизилась частка українців, які стали вважати ймовірною загрозу особисто заразитися — з 41% до 35%. Як і на початку квітня, основним страхом українців є страх, що заразяться їх близькі (68%), страх відсутності відповідної медичної допомоги (48%) та страх погіршення економічної ситуації в Україні (37%). Також, як і на початку квітня, 16% українців уважають коронавірус дуже серйозною проблемою для себе особисто. Знижується відсоток тих, хто вважає коронавірус дуже серйозною проблемою для жителів України (з 35% до 29%) і стабільно високим залишається відсоток тих, хто вважає, шо коронавірус є дуже серйозною загрозою для економіки (70%).

Українців вчергове опитали щодо самопочуття та настроїв під час карантину - фото 113011

У переважної більшості опитаних стосунки з близькими за час перебування на карантині не змінились (69%), але у 17% випадків погіршились, а у 14% навіть покращились.

Українців вчергове опитали щодо самопочуття та настроїв під час карантину - фото 113013

15% українців, як і на початку карантину, стверджують, що вже допомогають іншим людям і суспільству долати коронавірус. Наприклад, жертвують кошти, розносять продукти першої необхідності людям із зони ризику, тощо. Ще 61% кажуть про те, що готові допомагати.

Українців вчергове опитали щодо самопочуття та настроїв під час карантину - фото 113012

Вже три тижні поспіль кількість людей, які звертались протягом останнього тижня за медичною допомогою знаходиться на рівні 10%. Серед них — 38% звертались до сімейного лікаря. Збільшилася кількість тих, хто звертався до державної поліклініки або лікарні (з 15% на початку квітня до 32% на початку травня) та приватної лікарні (20% проти 12 на початку квітня). Водночас зменшилася кількість звернень до швидкої допомоги — з 21% на початку квітня до 5 на початку травня. Переважна більшість (72%) тих, хто звертався за медичною допомогою протягом останніх тижнів, оцінюють її якість як високу або скоріше високу. Проте 33% стикались із труднощами під час останнього звернення за медичною допомогою.

Українців вчергове опитали щодо самопочуття та настроїв під час карантину - фото 113014

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський застеріг від передчасного зняття карантинних обмежень. Про це глава держави сказав у своєму традиційному відеозверненні до українців.

А ще в області пік захворюваності на коронавірус прогнозують на середину травня. Таку думку висловив головний лікар ОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко під час онлайн-брифінгу з очільником регіону Олександром Бондаренком.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама