Українців евакуюють із Сирії: проведено вже чотири спецоперації

Українців евакуюють із Сирії: проведено вже чотири спецоперації - фото 1

Планується п’ята, фінальна спецоперація з евакуації українців із Сирії.

Закінчилась четверта спецоперація евакуації громадян України із регіону північно-східної Сирії (Сирійського Курдистану). Наразі планується п’ята спецоперація, яка стане фінальною. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у вівторок, 19 жовтня.

Евакуйовані громадяни України - фото 194719

Евакуйовані громадяни України
Фото: Facebook Ганна Маляр

Вона повідомила, що четверта спецоперація відбулася завдяки допомозі почесного консула України в Ербілі доктора Фархана. Ганна Маляр нагадала, що у 2017 році стало відомо, що у двох закритих таборах - Аль Холл і Родж, на території північно-східної Сирії (Сирійського Курдистану) знаходяться громадяни України (жінки та діти).

Зазначено, що з кінця 2020 року почали проводити спеціальні операції евакуації громадян України з Сирії. Підготовкою спецоперацій займалися Міністерство закордонних справ спільно з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.

Нині триває підготовка до останньої спецоперації. Зараз у Сирії залишається 11 родин – громадян України. Всі вони вивезені з табору Аль Холл, підготовлені до евакуації, але знаходяться на карантині.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли про те, що на півдні Індії, 17 жовтня, у кількох районах штату Керала сильні дощі викликали масштабні повені, підтоплення та зсуви. Катаклізми забрали життя щонайменше 26 осіб в штаті Керала.

Також ми писали про те, що в Афганістані підірвали мечеть. 15 жовтня у провінції Кандагар під час п’ятничної молитви у шиїтській мечеті підірвалася бомба. Мечеть Бібі-Фатіма — одна з найбільших в Кандагарі, тому людей там в момент теракту знаходилось багато. Є загиблі.

Реклама

Реклама