Третина авто з-за кордону — це машини зі США: чому українці обирають американське?

11 квітня, 19:17
Третина авто з-за кордону — це машини зі США: чому українці обирають американське? - фото 1

Дешеві автівки з малим пробігом. Українці все частіше обирають не вітчизняні машини, а американські. Биті та після аварій.

Замовляють їх на аукціонах, чекають декілька місяців і ремонтують вже тут, удома. Мовляв, так значно дешевше. І за даними експертів, третина авто, які йдуть до нас з-за кордону, — це машини саме із Америки.

Виходить дешевше, ніж машини в Україні. Тож зараз "битки" із США почали пропонувати просто на вулицях Дніпра.

Відремонтувати биті автівки та знайти оригінальні запчастини в Україні — неважко, кажуть посередники. Владислав Гетун уже шостий рік приганяє зі США машини після ДТП і ремонтує їх на СТО.

«Заробітки 6 років тому, коли ми починали, вони були вищі, на сьогодні вони нижчі. Це пов'язано, ясна річ, і з конкуренцією, з тим, що і машин багато, і компанії з'являються, які там одна людина може привезти, щастить одному, брату, свату з якимось мінімальним зазором», — говорить Владислав Гетун, який привозить автівки із США.

Тож як усе відбувається...
В Америці автівки здебільшого не ремонтують. Після аварій їх забирають страхові компанії. Власникам видають нові машини, а побиті виставляють на аукціон. Ці "битки" стоять на парковках.

Денису з Дніпра вдалося потрапити на таку парковку. Говорить, що американцям ці автівки не потрібні, а ми з радістю скуповуємо.

Аби купити таку машину, треба лише зареєструватися на аукціоні і взяти участь у торгах. А після — організувати доставку до своєї країни. Зробити все це можна і без посередників. Як власник цієї автівки.

Для чоловіка — це був чималий ризик. Хоча потрапити у халепу можна і разом із посередниками. Таких історій — десятки.

Аби цього не сталося, і автівка була така, як на фото з аукціону, треба працювати лише з американськими страховими компаніями, радить Владислав.

Уже зараз третина машин, які йдуть до нас з-за кордону, — це автівки саме зі штатів. Експерти кажуть, що більшість покупців ведеться на занижені ціни. А якість ніхто не гарантує.

«Дешевий сир лише в мишоловці, це правда. Тобто, купити там машину зараз 5 тисяч доларів машину з Америки нереально. Кажу зразу, навіть за 6. Усе, що нижче, це відверте шахрайство», — каже керівник інституту досліджень авторинку Станіслав Бучацький.

Тож радять добре розрахувати свої виплати. І не спокушатися занизькими цінниками. Та які б не були ризики — кількість "битків" в Україні зростатиме і надалі, прогнозують в Інституті досліджень авторинку. Не вплине на ситуацію навіть підвищення митної вартості.

Поділитися: