Україна вперше бере участь у переговорах Східного флангу НАТО

23 квітня, 13:23
Україна вперше бере участь у переговорах Східного флангу НАТО - фото 1

Україна вперше бере участь у переговорах Східного флангу НАТО — так званого трикутника Румунії, Польщі та Туреччини. Цей формат було засновано у 2012 році.

«Бухарест, Варшава та Анкара заснували цей тристоронній формат у 2012 році на саміті Альянсу у Чикаго. Сьогодні вони вперше запросили гостей — Україну та Грузію — взяти участь у їхній зустрічі.

І це не просто запрошення. Це політичний сигнал і конкретна дія з підтримки України у важкий момент», — підкреслив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у соцмережі.

Дмитро Кулеба планує зустрітися зі своїми колегами з Грузії, Румунії, Польщі та Туреччини — Давідом Залкаліані, Богданом Ауреску, Збігнєвом Рау та Мевлютом Чавушоглу.

Зустріч має відбутися на тлі безпекових загроз, які створює агресивна поведінка Росії та її зростаюча мілітаризація Криму, Чорного та Азовського морів.

«Йтиметься і про посилення присутності та готовності НАТО до зміцнення безпеки та стабільності в регіоні, і про євроатлантичні переспективи України та Грузії, і про ініційований Україною формат Кримської платформи», — зазначив міністр.

Окрім цього, міністр планує поспілкуватися з колегами у двосторонньому форматі про політику та торгівлю у відносинах між Україною та їхніми державами.

«Російські хвилі накочуються, а ми продовжуємо робити свою роботу, щоб вони відступали», — додав Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, раніше ми також писали про те, що глави МЗС України та Грузії будуть брати участь в засіданні міністрів країн-членів НАТО

Джерело: Міністр Дмитро Кулеба
Поділитися: