Україна відмовилася від російського туалетного паперу

07 квітня, 18:30
Україна відмовилася від російського туалетного паперу - фото 1

Від початку квітня Верховна Рада заборонила ввозити туалетний папір із країни-агресора. Чи призведе це рішення депутатів до його дефіциту в Україні?

Голова наглядової ради Кохавинської паперової фабрики Михайло Титикало каже, що панікувати та запасатися туалетним папером не потрібно, адже, на його думку, дефіциту не виникне.

Ціни заборона не піджене — залишаться на рівні двох-п'яти гривень, і використовувати газетний папір у вбиральні не доведеться, вважає Михайло Титикало.

Кохавинська паперова фабрика складається з трьох підприємств, яким належить понад 90 відсотків ринку.

Вітчизняні фабрики виготовляють так багато товару, що половину продають закордон. Так само, як і енергетики дають кіловати країні ще й з надлишком.

«За наявності власних потужностей, зрозуміло, що краще виробляти власну електроенергію, а не купувати її закордоном», — каже міністр палива та енергетики України у 2005–2006 роках Іван Плачков.

Ввезення з-за кордону туалетного паперу державні мужі заборонили, а от імпорт світла досі ніяк не поборють.

Імпорт електроенергії з Росії і Білорусі продовжується. В часи максимуму коливання такі від 200 до 800 мегават, це дуже велика величина, каже Іван Плачков.

Експерти підрахували: кожен десятий кіловат в Україні цього року є імпортним. Проте їх могли дати українські енергетики.

«Як можна зупинити цілу одну атомну електростанцію України, наприклад Хмельницьку, заради того, щоб купляти електроенергію у агресора?» — обурюється голова Служби безпеки України у 2006–2010 та 2014–2015 роках Валентин Наливайченко.

Існує ще одна проблема. Цей рік Україні важливо було прожити без російської чи білоруської енергії.

«Ми мали принаймні рік провести в закритому режимі і довести свою самодостатність для того, щоб бути поєднаними з ринками Європейського Союзу — вважає віце-прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України (2014–2016) Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Купувати у білоруської АЕС кіловати, від яких відмовилися в ЄС, — це ляпас західним країнам, прихильним до України.

«Вони вбачають у цьому загрозу для себе. І литовці, і поляки є справжніми виразниками інтересів України і в НАТО, і в Європейському Союзі, тому ми мали би враховувати їхні позиції», — наголошує Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Поки до України і надалі женуть імпортні кіловати від ворога, з полиць крамниць зникають залишки російського паперу.

Українські рулони на полицях магазинів нині переважають, бо закон про заборону імпорту паперу набирає сили. А от закон про заборону імпорту світла — лише у проєкті.

За матеріалом журналіста 34 телеканалу.

Поділитися: