Україна входить у зону надвисоких температур і катаклізмів: країні загрожує опустелювання

Україна входить у зону надвисоких температур і катаклізмів: країні загрожує опустелювання - фото 1

У Міністерстві захисту навколишнього середовища і природних ресурсів повідомили, що вже у найближчі 30-40 років Україні загрожує опустелювання великих територій.

Деградація земель та опустелювання — одні з найбільших загроз для сталого розвитку людства. Вони призводять до серйозних проблем — зміни клімату, втрати біорізноманіття, нестачі води, поширення бідності, голоду і масової міграції населення.

Також Мінекології навело статистику, згідно з якою розорювання земель України є одним із найвищих у світі і становить трохи більше 54% території. Це призводить до значного розвитку деградаційних процесів.

Також 13 млн га сільськогосподарських угідь піддаються згубному впливу водної ерозії, понад 6 млн га земель систематично зазнають вітрової ерозії і до 20 млн га охоплено пиловими бурями.

Глава відомства Роман Абрамовський зазначає, що для України боротьба з опустелюванням і деградацією земель — один із пріоритетних напрямів державної екологічної політики.

«Наша держава приєдналася до процесу встановлення і реалізації добровільних національних завдань з досягнення нейтрального рівня деградації земель. Така робота проводиться у межах впровадження Цілей Стійкого Розвитку та Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням», — сказав Абрамовський.

 

Реклама

Реклама