Україна та Сполучені Штати Америки підписали Хартію стратегічного партнерства

Підпісання Хартії стратегічного партнерства. ФОТО: МЗС - фото 1
Підпісання Хартії стратегічного партнерства. ФОТО: МЗС

У середу, 10 листопада, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та державний секретар США Ентоні Блінкен підписали Хартію стратегічного партнерства США та України.

У середу, 10 листопада, у Вашингтоні пройшла зустріч між міністром закордонних справ Дмитром Кулебою та державним секретарем США Ентоні Блінкеном. На ній посадовці підписали Хартію стратегічного партнерства між Україною та США. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

У документі вказані наміри у співробітництві в оборонній сфері задля ефективної боротьби проти зовнішньої військової, політичної, економічної та енергетичної агресіїї в бік України.

Також у Хартії йде мова про те, що українська та американська сторони мають зміцнити торговельні та екомічні зв'язки між країнами.

Крім цього, американська сторона планує пітримувати Україну в боротьбі з корупціїєю, питаннях щодо приватизації, енергетичній та кібербезпеці та у дослідженні й використанні космічного простору в мирних цілях.

«США підтримують Україну у протидії російській агресії та захисті нашого суверенітету та територіальної цілісності. Ми вдячні американським партнерам за готовність надалі розширювати безпекову та оборонну взаємодію з Україною. Найкращий спосіб стримати агресивну Росію — це дати Кремлю зрозуміти, що Україна сильна та має сильних союзників, які не залишать її сам-на-сам з агресором. Саме такий сигнал ми надіслали сьогодні Москві. Агресія Росії проти України закінчиться тоді, коли місце України як невід’ємної частини Заходу буде інституалізоване та не буде піддаватися сумніву. Сьогодні ми зробили важливий крок у цьому напрямі та підписали нову Хартію стратегічного партнерства Україна-США, яка дозволить Україні та США ще ефективніше протистояти спільним викликам», — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Реклама

Раніше ми писали про те, що минулого місяця до України на зустріч з Володимиром Зеленським та Андрієм Тараном приїздив міністр оборони США Ллойд Остін.

 

 

 

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама