Україна та Канада домовилися про спільний проєкт в космічній галузі

Україна та Канада домовилися про спільний проєкт в космічній галузі - фото 1

Наприкінці 2021 в канадській провінції Нова Скотія розпочнуть будівництво космодрому для запуску космічних апаратів на українському ракетоносії "Циклон 4М".

Україна та Канада об’єднають зусилля у будівництві стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії "Циклон 4М". Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський на своїй сторінці в соцмережі.

За його словами вже вирішені всі бюрократичні питання і наприкінці 2021 року в канадській провінції Нова Скотія стартує робота над проєктом.

19 жовтня з міністр з питань стратегічних галузей промисловості України обговорив з президентом та головним виконавчим директором канадської компанії Maritime Launch Services LTD Стівом Матьє деталі реалізації цього амбітного задуму. В ньому також візьмуть участь вітчизняні державні підприємства "Конструкторське бюро "Південне імені М.К. Янгеля" та "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова".

“Мінстратегпром у межах своїх повноважень готовий надавати сприяння підприємствам космічної галузі України під час реалізації даного проєкту, адже він є взаємовигідним і відкриває широкі можливості для обох держав”, — наголосив Олег Уруський.

За словами Стіва Матьє вже є попередні домовленості з компаніями з США щодо запуску їхніх супутників українським ракетою-носієм "Циклон-4М". Перший запуск попередньо планують провести у кінці 2023 року.

За словами міністра, реалізація цього спільного з Канадою проєкту надасть додатковий імпульс для технологічного розвитку підприємств космічної галузі України та сприятиме виходу нашої держави на ринки надання послуг із виведення космічних апаратів на навколоземну орбіту.

Реклама

Реклама