Україна розширила список заборонених російських товарів

14 квітня, 16:38
Україна розширила список заборонених російських товарів - фото 1

Захист своїх. Відсьогодні до нас заборонено ввозити соняшникову олію, туалетний папір, картон, дріт, бурильні інструменти з країни-агресора.

Український ринок має від цього тільки виграти. Але за умови, що не буде зловживань із боку наших підприємств. Юлія Дронник знає, від чого ще потерпає вітчизняний бізнес.

У цеху доліт щодня працюють, не покладаючи рук. Виробляють інструменти для буріння, зокрема, газових, нафтових та водних свердловин.

За місяць роблять близько тисячі різних доліт. Більшість поїде до Австралії, Чилі, США та до Європи, а Україна купить майже 50 доліт. Більше не беруть. Наш ринок взяли у полон російські товари. Їх продають дешевше, а отже, і попит вищий.

«На українських теренах панувала продукція з Росії і, відповідно, це впливало на економічний стан підприємства, на мотивацію наших працівників», — розповідає генеральний директор ТОВ "Універсальна бурильна техніка" Олександр Ченський.

Так було ще минулого року, однак уряд узявся такі заводи рятувати і перекрив повітря російській продукції.

У такий спосіб захищають своїх виробників і в США . Причому, від української компанії "Інтерпайп". Труби її виробництва там продавали задешево, вибиваючи з ринку американські підприємства. Розслідування тривало рік.

Міністерство торгівлі попередньо визначило, що сталеві труби з України продаються або ж будуть продаватися за ціною, нижче справедливої.

Здавалося б, США самі розберуться, що нам до того? Але ні. Наслідки відчули саме в Україні!

«Щоб демпінгувати і продавати дешевше, тобі потрібно за рахунок чогось це фінансувати. За рахунок чого компенсувала компанія "Інтерпайп"? За рахунок українського ринку. Вісімдесят відсотків їх продукції продається в Україні — ці труби досить дорогі. Дорожче, ніж в США. За рахунок цієї маржі вони демпінгували на ринку США — США їх карає. Чому їх не карає Україна, за те, що вони тут продавали дорожче, — питання до Антимонопольному комітету, звичайно, до нашого Кабінету Міністрів», — зазначив політолог Кирило Сазонов.

Зараз вітчизняні виробники потребують особливого захисту. Тож після заборони російських товарів робітники товариства "Універсальні бурильні машини" вже планують наростити об’єми виробництва, взяти на роботу більше молоді та збільшити зарплати.

«Вірю, що цей молодий потенціал, який зараз є, він достойний того, щоби працювати краще, достойний того, щоб виготовляти якісну продукцію. Найголовніше — це втримати наші робочі кадри, молодь, щоб вона тут заробляла», — говорить начальник цеху бурових доліт Микола Матвіїшин.

 

Поділитися: