Україна ризикує зіпсувати свою репутацію через гроші

Україна ризикує зіпсувати свою репутацію через гроші - фото 1

Наша держава ризикує зіпсувати власний імідж через кошти, які були обіцяні і несплачені "розбудовникам чистої енергії".

Інвестори збираються позиватися до міжнародних судів. Україні це не потрібно, тому нардепи створили закон, який має навести лад в енергетиці. Завдяки йому держава частково розрахується з атомними та "зеленими" станціями. А отже і міжнародної підтримки не втратить.

Величезні вітряки на півдні України щосили виробляють кіловати для країни. От тільки за них компанія Андрія майже 6 місяців грошей не отримувала, хоча мала би. Держава заборгувала кілька сотень мільйонів гривень.

«Для нас це велика сума. Нам довелося домовлятися з державними банками, перш за все, про реструктуризацію наших кредитів. На сьогодні, банки пішли нам на зустріч», — каже перший заступник гендиректора групи компаній “Вітряні парки України” Андрій Сергієнко.


Домовлятися довелося всім, хто будував в Україні "чисту енергію". Бо всі вони замість обіцяних остаточних розрахунків — отримали крихти.

«У березні були несплачені майже 53 відсотки, а починаючи з квітня — оплата була на рівні 5 відсотків, потім 4, потім 3,5 відсотки», — розповів голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков.


Держава заборгувала понад двадцять два мільярди гривень. Виплатити обіцяють двома частинами. 40 відсотків цього року і решту — вже наступного. Де взяти гроші?
Депутати створили законопроєкт. Хочуть випустити цінні папери — так звані облігації внутрішньої державної позики. І у такий спосіб розрахуватися з виробниками "зелених" кіловатів, а також державними атомними станціями. Їм теж винні. Але така ініціатива до душі не всім.

«Якась все одно йде розрізненість. Як би: "Ми не впевнені, потрібно подумати, механізм розробити". Але, мені здається, все це потрібно робити трохи інтенсивніше‎», — заявив голова Української асоціації відновлювальної енергетики Олександр Козакевич.


Таке ставлення до "зелених" станцій, що працюють задля енергетичної безпеки країни, експерти називають неприпустимим. Бо для нас — це закордонні гроші, робочі місця і податки.

«Це негативно характеризує стабільність економіки України і, відповідно, негативно характеризує Україну як надійного партнера», — сказав директор Європейсько-українського енергетичного агентства Олександр Гуменюк.


Фахівці кажуть: депутати мають проголосувати законопроєкт на найближчому засіданні, що відбудеться за два тижні. Інакше держава ризикує найважливішим — репутацією. А ще залишитися без вітряних та сонячних станцій, які виробляють "чисту енергію".

Реклама