Україна підкорює космос: супутник Січ-2-30 отримав міжнародну реєстрацію

Україна підкорює космос: супутник Січ-2-30 отримав міжнародну реєстрацію - фото 1

Нещодавно Міжнародний союз електрозв’язку включив до реєстру український супутник Січ-2-30.

Супутник Січ-2-30 українського виробництва включили до міжнародного реєстру. Про це повідомили у пресслужбі Українського державного центру радіочастот.

«Міжнародний союз електрозв’язку (МСЕ) підтвердив реєстрацію частотно-орбітального ресурсу нового українського космічного супутника Січ-2-30», — пишуть в УДЦР

Це буде третій за період Незалежності та перший за останні десять років запуск космічного супутника Січ-2-30. Його планують провести у грудні. Для того, щоб все пройшло вдало, Україна подала заявку щодо включення частотно-орбітального ресурсу для експлуатації Січ-2-30 до Міжнародного довідкового регістру частот МСЕ на запланованих орбітах.

У МСЕ перевірили заявку України на відповідність вимогам електромагнітної сумісності з наземними службами радіозв’язку.

19 жовтня 2021 року в Міжнародному інформаційному циркулярі частот опублікували позитивне рішення.

На думку директора науково-методичного департаменту ДП «Український державний центр радіочастот» Володимира Корсака, реєстрація супутника є важливим кроком у здійсненні запуску українського космічного апарату дистанційного зондування Землі

«Це дозволить Україні як державі-члену МСЕ здійснювати належний міжнародний правовий захист його частотних присвоєнь від можливих шкідливих радіозавад. УДЦР готовий до виконання своїх обов'язків у межах важливого державного проєкту», — коментує Володимир Корсак.

Завданням Міжнародного Союзу Електрозв’язку є розподіл радіочастотного спектра і супутникових орбіт в глобальному масштабі, розробка технічних стандартів, що забезпечують можливість ефективного приєднання мереж і технологій, і поліпшення доступу до ІКТ для спільнот усього світу, які недостатньо обслуговуються.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама