Україна підкорює космос: сьогодні відбудеться запуск супутника “Січ-2-30”

Україна підкорює космос: сьогодні відбудеться запуск супутника “Січ-2-30” - фото 1

13 січня у США відбудеться запуск українського супутника “Січ-2-30”.

Сьогодні, 13 січня, на мисі Канаверал у США відбудеться запуск українського супутника “Січ-2-30”. Космічний апарат здійметься у небо разом із ракетою-носієм Falcon 9, розробленою у компанії SpaceX, в межах місії Transporter 3.

Наш супутник відправлятимуть зі стартового комплексу SLC-40 на базі ВПС США о 17:25 за київським часом.

Онлайн-трансляцію можна буде переглянути на Youtube-каналі SpaceX. Зазначимо, що на запуск дається 29-хвилинне стартове вікно.

Нагадаємо, що супутник “Січ-2-30”, виготовлений КБ “Південне” у Дніпрі та відправився до США ще на початку грудня 2021 року. Космічний апарат успішно пройшов усі випробування. Спочатку його запуск на навколоземну орбіту було заплановано на 10 січня 2022 року, але потім перенесли на 13 січня.

Він став третім за період Незалежності та першим за останні десять років запуском космічного супутника "Січ-2-30". Для того, щоб усе пройшло вдало, Україна подала заявку щодо включення частотно-орбітального ресурсу для експлуатації "Січ-2-30" до Міжнародного довідкового регістру частот МСЕ на запланованих орбітах.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама