Україна отримала інноваційні ліки проти коронавірусу — епідеміологи

Україна отримала інноваційні ліки проти коронавірусу — епідеміологи - фото 1

Думка завідувачки кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету Наталія Виноград стосовно коронавірусу і його протидії цієї осені.

Інноваційні ліки допоможуть українцям боротися з коронавірусом. Препарати проти COVID-19 отримані вчасно, виявляться надзвичайно важливими. Так вважає ведуча епідеміолог Наталія Виноград. Адже саме зараз лікарі очікують чергове загострення пандемії.

Щодня – тисячі нових хворих. Статистика підтверджує найгірші очікування.

"Давайте реально собі зрозуміємо, що цей період треба пережити і він буде гірший, тому що восени завжди гірше", — каже завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету Наталія Виноград.

Саме зараз важливо повернути обмежувальні заходи, вважає епідеміологиня. Деякі з них уже довели свою ефективність.

"Нам вже треба школи закривати, нам вже треба університети перевести на дистанційне. Нам не треба міряти температуру. Це не варіант, тому що та людина, в якої температура, вона вже позаражала нас пару днів підряд", — вважає епідеміолог.

Стрімке зростання кількості хворих починається з великих міст. Саме звідти загострення розІйдеться всією країною.

"Ми закриємо школи і вузи, студенти поїдуть по хатам і развезуть з великих міст додому. Це закони епідеміології. На цей раз вірус нас перемагає. Він занадто швидко змінює свої властивості", — каже Наталія.

Зараз найбільша небезпека для українців – від штаму Дельта. Він агресивніший за попередників та швидко може призвести до тяжкого стану.

"Треба бути обережним. І не розраховувати, що другий раз, третій тебе пронесе. Жодним чином. Тримай оборону, поки цей "красень" не втече з планети, треба бути обережним", — стверджує вчена.

Заходи безпеки – незмінні: правильно надіта маска, соціальна дистанція, уникання місць скупчення людей. І нагадувати про це – вкрай важливо.

"Вчасна подача інформації для населення може зробити більше ніж наші заходи до купи, які там в кабінетах придумали. І в тому плані цей проєкт є просто унікально необхідним", — відмічає завідувачка кафедри епідеміології.

Наталія Виноград долучилася до проєкту Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря», який стартував з кінця минулого року та набув популярності в соціальних мережах.

Експерти проекту Фонду Ріната Ахметова розповідають про методи лікування і про те, як піклуватися про здоров'я своє, дітей, батьків і близьких. На сьогоднішній день охоплення на Діджитал майданчиках складає більше 16 мільйонів", — розповідає представник фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.

А гарна новина від епідеміологині – що Україна отримала унікальні ліки проти коронавірусу. Загалом – шістдесят тисяч ампул.

"Вони містять у собі імуноглобуліни і місять в собі ремдесивир – це унікальне поєднання і препарат показаний для легких і середніх форм захворювання", — резюмує епідеміолог.

 

Реклама

Читайте також: В Україні встановлені нові карантинні обмеження: що змінилося

Реклама