Україна і світ відзначають 77-мі роковини геноциду кримськотатарського народу

Радіо Свобода - фото 1
Радіо Свобода

Сьогодні, 18 травня, в Україні й світі вшановують пам'ять кримських татар, які стали жертвами геноциду 1944 року.

18 травня Україна і світ згадують роковини трагедії геноциду кримських татар. 77 років тому цей народ було примусово депортовано радянською владою з Криму до Середньої Азії.

«77 років тому все кримськотатарське населення було депортовано з Криму. Через це вони втратили 50% людей. 7 років тому Крим було окуповано Росією. Україна робить усе, щоб захистити права скривджених там і повернути півострів. Ось чому ми започаткували Кримську платформу», — наголосив Президент України Володимир Зеленський.

Протягом року від голоду, хвороб та виснаження загинули понад 30 тисяч кримських татар. Майже половини не стало або під час переселення, або під час перебування на засланні. У листопаді 2015-го року Верховна Рада визнала події 44-го року геноцидом, а 18 травня встановила Днем пам'яті.

У Дніпрі сьогодні вшанували полеглих. Над міською радою замайорів кримськотатарський прапор. Тримала його в руках і 86-річна Егесміге Абдулаєва, ще дитиною вона опинилась у засланні в Узбекистані.

З нагоди цієї дати було підготовлено спільну заяву міністрів закордонних справ країн Люблінського трикутника — України, Литви та Польщі.

Також у вшануванні пам’яті планує взяти участь спікерка латвійського Сейму Інара Мурнієце.

У "Кримському домі" в Києві сьогодні буде відкрито інсталяцію "Світанок", присвячену трагедії депортації.

Меджліс кримськотатарського народу закликав українців не проводити цього дня розважальних заходів, а "Кримськотатарський Ресурсний Центр" ініціював інформаційну кампанію під назвою "Ні геноциду!".

У Дніпрі вшанували пам'ять кримських татар - фото 170510

У Дніпрі вшанували пам'ять кримських татар
Дніпровська міська рада

У небі замайорів національний прапор - фото 170507

У небі замайорів національний прапор
Дніпровська міська рада

Під час депортації загинули понад 30 тисяч кримців - фото 170509

Під час депортації загинули понад 30 тисяч кримців
Дніпровська міська рада

Верховна Рада визнала депортацію геноцидом - фото 170508

Верховна Рада визнала депортацію геноцидом
Дніпровська міська рада

Представництво Президента України в Автономній республіці Крим і місті Севастополь закликало вчителів і викладачів молодіжних центрів провести заняття, присвячені Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.