"Украйнський сніданок" у Давосі: чому треба інвестувати в Україну?

"Украйнський сніданок" у Давосі: чому треба інвестувати в Україну? - фото 1

У Давосі — "український сніданок". За традицією його в 16-те організував Фонд Віктора Пінчука.

На захід завітав прем'єр Олексій Гончарук.

В Україні є все необхідне, крім грошей. Тому інвестиції, як внутрішні, так і зовнішні, потрібні як повітря. Зацікавленому бізнесу, в свою чергу, потрібні прозорі закони і передбачувані дії влади.

"Український сніданок" в Давосі, організований Фондом Віктора Пінчука, — захід, з одного боку, вже традиційний і більш-менш звичний, адже відбувся він в 16-те. Втім, передбачити всі гострі запитання тут просто неможливо.


Запрошеним показують звернення Володимира Зеленського. У ньому він, власне, повторює все, що говорив напередодні під час панельної дискусії на головному майданчику форуму. Західним інвесторам в Україні створять надумови і запропонують всілякі податкові пільги. Україський бізнес, присутній на сніданку, відповіді шукає у Прем'єра на питання: мовляв, а нам як працювати? Олексій Гончарук обіцяє рівні умови всім.

"До тих людей, які вже інвестують в Україну, ставлення точно має бути не гірше ніж до тих, кого ми хочемо залучити. Наше завдання не в ручному режимі вирішувати ваші проблеми. Наше завдання — отримувати від вас сигнал, де система дає збій", — каже Олексій Гончарук.

Наступні запитання про уповноваженого від уряду, який у перспективі має займатися інвестором, — на кожного охочого вкласти гроші в українську економіку Кабмін надаватиме по одному чиновнику. У залі мимоволі жартують про "няньок".

"Я готовий отримати няню від Кабміну тому, що ми проінвестували понад 200 мільйонів доларів. І тоді нам належить дві няні. Ми будемо чекати, коли це станеться", — говорить очільник холдингової компанії Василь Хмельницький.

Засновник традиції таких ділових сніданків Віктор Пінчук ще під час привітання наголосив — завжди краще відверта розмова, ніж плітки або перекручена інформація.

"Головне завдання України — реформи і оборона від агресії. А ще важливо вибудувати правильний наратив про Україну. Це дуже важливо. Тому, що люди, які ніколи в Україні не були, мають дуже викривлене бачення нашої держави. Ми повинні бути всюди і показувати правду! Вона не буде завжди приємною, але це точно краще, ніж ті стереотипи і чутки, які існують про нас у світі", — упевнений бізнесмен.

Ну, а одну чутку спростував особисто Прем'єр. Щоправда модератору довелося тричі перепитувати про можливу відставку українського уряду, поки Олексій Гончарук не відповів прямо.

"Уряд нікуди не йде, уряд продовжує працювати. Ми не плануємо ніякої відставки. Це чутки. Я не планую нікуди йти, у нас чудові стосунки всередині команди з президентом, у нас чудова безпрецедентна взаємодія з усіма вищими органами влади", — говорить Олексій Гончарук.

Ну, а поки що Україна в очікуванні інвестицій від приватного бізнесу. Схоже, Міжнародний Валютний Фонд погодився на відновлення співпраці. У всякому випадку, Олексій Гончарук упевнений: після переговорів у Давосі, вже у лютому слід очікувати початку програми розширеного фінансування від МВФ на загальну суму 5,5 мільярда доларів.

Хочете отримувати оперативні й важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтеся на наш канал в Telegram.

Реклама