"Украйнський сніданок" у Давосі: чому треба інвестувати в Україну?

У Давосі — "український сніданок". За традицією його в 16-те організував Фонд Віктора Пінчука.
На захід завітав прем'єр Олексій Гончарук.
В Україні є все необхідне, крім грошей. Тому інвестиції, як внутрішні, так і зовнішні, потрібні як повітря. Зацікавленому бізнесу, в свою чергу, потрібні прозорі закони і передбачувані дії влади.
"Український сніданок" в Давосі, організований Фондом Віктора Пінчука, — захід, з одного боку, вже традиційний і більш-менш звичний, адже відбувся він в 16-те. Втім, передбачити всі гострі запитання тут просто неможливо.
Запрошеним показують звернення Володимира Зеленського. У ньому він, власне, повторює все, що говорив напередодні під час панельної дискусії на головному майданчику форуму. Західним інвесторам в Україні створять надумови і запропонують всілякі податкові пільги. Україський бізнес, присутній на сніданку, відповіді шукає у Прем'єра на питання: мовляв, а нам як працювати? Олексій Гончарук обіцяє рівні умови всім.
Наступні запитання про уповноваженого від уряду, який у перспективі має займатися інвестором, — на кожного охочого вкласти гроші в українську економіку Кабмін надаватиме по одному чиновнику. У залі мимоволі жартують про "няньок".
Засновник традиції таких ділових сніданків Віктор Пінчук ще під час привітання наголосив — завжди краще відверта розмова, ніж плітки або перекручена інформація.
Ну, а одну чутку спростував особисто Прем'єр. Щоправда модератору довелося тричі перепитувати про можливу відставку українського уряду, поки Олексій Гончарук не відповів прямо.
Ну, а поки що Україна в очікуванні інвестицій від приватного бізнесу. Схоже, Міжнародний Валютний Фонд погодився на відновлення співпраці. У всякому випадку, Олексій Гончарук упевнений: після переговорів у Давосі, вже у лютому слід очікувати початку програми розширеного фінансування від МВФ на загальну суму 5,5 мільярда доларів.
Хочете отримувати оперативні й важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтеся на наш канал в Telegram.



