У Зеленедольську сотні людей вийшли на захист місцевого ліцею-інтернату

У Зеленедольську сотні людей вийшли на захист місцевого ліцею-інтернату - фото 1

Про закриття навчального закладу заговорили чиновники. Мовляв, він не відповідає новій освітній реформі.

Реклама

"Не зачиняти ліцей!" — із таким гаслом у Зеленодольську батьки школярів та вчителі вийшли на мітинг. Кажуть: це єдиний профільний навчальний заклад у місті. Якщо його закриють — діти можуть лишитися без гідної освіти.

«Ніде діти такої освіти не отримають, тому ми зацікавлені зберегти цей ліцей. Тому що нашим дітям хочеться дати хороше майбутнє, хороші професії. І будемо всі сили прикладати для того, щоб цього не сталося», — заявила мітингувальниця Ірина Водоп’янова.


У ліцеї навчаються діти з восьмого до одинадцятого класу. Меланія тут уже рік. Каже: звикла і друзів знайшла. А ще і з фахом визначилася — хоче у медицину.

«Хотілось, аби навчання тут продовжувалось моє до 11 класу. Хотіла б, аби мої сестри тут теж навчалися. Мені дуже жаль, що такий ліцей закриють. Тут краще дають знання, мені тут подобаються вчителі, тут якось креативніше розповідають урок», — поділилась школярка Меланія Водоп’янова.


Тут навчаються діти не лише з міста та прилеглих сіл, а й навіть із Харківської області.

Микита сюди приїздить з Апостолового. Каже: хоч Зеленодольськ і далеко, та вчать тут добре.

«Я б не хотів переходити в іншу школу, тому що я до цієї вже звик, і мені подобається ця школа. Тому що тут все моє, близьке. Все, що в мене є.
Раніше я вчився в Апостоловому, у 3-й школі. І пішов звідти, з 8-го класу», — розповів школяр Микита Захарченко.


З питаннями з приводу долі ліцею-інтернату мітингарі прийшли до міського голови Зеленодольська. Той запевняє: дітей без освіти не залишать. Заклад закривати не будуть, його лише реорганізують.

«Перейменувати, затвердити новий статут і не зашкодити нашим дітям. Це рішення було прийняте, щоб усі заклади загальної середньої освіти працювали на території громади. І щоб після реформи 2024 року на нашій території з’явився академічний ліцей, в якому наші діти можуть отримувати повну середню освіту», — пояснив мер Зеленодольська Дмитро Невеселий.

Реклама