У Запорізькій інфекційній лікарні запрацювала нова киснева станція

22 квітня, 20:47
У Запорізькій інфекційній лікарні запрацювала нова киснева станція - фото 1

Фонд Ріната Ахметова разом з ПАТ "Запоріжсталь" групи "Метінвест" профінансували та безоплатно передали Запорізькій обласній інфекційній лікарні нову кисневу станцію. Вона забезпечуватиме медичним киснем 104 ліжка стаціонару для хворих на COVID-19.

«Забезпечення лікарень киснем для ефективного лікування інфікованих коронавірусом залишається сьогодні актуальним і важливим завданням. Тому Фонд Ріната Ахметова і ПАТ "Запоріжсталь" групи "Метінвест" вийшли з ініціативою про будівництво кисневої станції під "ключ" в обласній лікарні. Станція має дві ємності по 2,5 тонни кожна. Вони можуть безперервно подавати кисень із 2-го по 5-й поверхи, де створено сучасну мережу для хворих. Станція дозволить медикам рятувати ще більше життів і є суттєвою допомогою у боротьбі з пандемією», – сказав генеральний директор ПАТ "Запоріжсталь" Олександр Мироненко.

На етапі проєктування станції було передбачено комплекс систем оповіщення та системи підвищеної безпеки. Персонал медустанови пройшов відповідне навчання.

«Проведення мережі кисневої станції не порушило процесу госпіталізації та лікування хворих. Хочу висловити слова вдячності Фонду Ріната Ахметова, підприємству "Запоріжсталь", групі "Метінвест" за таке потрібне сучасне обладнання. На сьогодні кисень – це ціна життя кожного з нас, наших рідних», – зазначила в. о. головного лікаря Запорізької обласної інфекційної лікарні Ірина Кулєш.

Фонд Ріната Ахметова, ПАТ "Запоріжсталь" та Метінвест від початку пандемії надають масштабну допомогу медичним закладам Запоріжжя. До міських і обласних лікарень було доставлено 16 кисневих концентраторів, 15 апаратів ШВЛ, 34 тисячі експрес-тестів та майже 3 тисячі засобів індивідуального захисту.

«Рінат Ахметов направив понад 300 мільйонів гривень на допомогу країні в подоланні пандемії. Це найбільший внесок одного благодійника в модернізацію державної медицини України. Фондом Ріната Ахметова був створений проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні", який не має аналогів. Він є частиною програми "Рінат Ахметов – Порятунок життів". Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом. Для ефективної роботи були об'єднані всі ресурси: Благодійного Фонду, футбольного клубу "Шахтар", компаній "Метінвест", "ДТЕК" та інших активів групи SCM», – сказала директорка Департаменту комунікацій Фонду Юлія Єршова.

У межах проєкту "Боротьба з COVID-19 в Україні" Фонд Ріната Ахметова забезпечує лікарів, які перебувають на передовій боротьби з коронавірусом, найнеобхіднішим. Державним лікарням передано 1044 одиниці медичного та лабораторного обладнання, більш ніж 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту, 337 тисяч експрес-тестів, понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ та багато іншого.

Поділитися: