У Запоріжжі одна з лікарень отримала апарат ШВЛ від Фонд Ріната Ахметова

17.10.2020, 12:02
У Запоріжжі одна з лікарень отримала апарат ШВЛ від Фонд Ріната Ахметова - фото 1

Апаратуру отримала міська лікарня № 9.

"На початку 2020 року Фондом був створений проект «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Рінат Ахметов - Порятунок життів». Проект не має аналогів в країні. Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам в боротьбі з коронавірусом. Ключовим елементом допомоги країні в рамках проекту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ", - розповіла членкиня наглядової ради Фонду Наталя Ємченко.


У свою чергу представник компанії "Метінвест" Сергій Самарський зазначив, що саме апаратів штучної вентиляції легенів українська медицина потребувала найбільше.

"Не дивлячись на дефіцит високотехнологічного медичного обладнання в світі, Фонд Ріната Ахметова зумів закупити і привезти його в Україну. Понад 150 апаратів передано медикам, і вони вже рятують життя пацієнтів з важкими ускладненнями від коронавірусу. Це обладнання - в числі найсучасніших в світі, але найголовніше - воно просте у використанні і в значній мірі виключає вплив людського фактору. Тому передані апарати можуть бути використані відразу ж після інсталяції, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз", - пояснив Сергій Самарський.


Лікарі відзначили, що ця допомога зараз дуже важлива як медикам, так і пацієнтам.

"Дуже дякую за підтримку Фонду Ріната Ахметова. Це дуже важливий апарат експертного класу. Він може працювати практично без людського втручання", - розповів заступник головного лікаря лікарні № 9 Петро Риженко.


Заввідділенням анестезіології Запорізької лікарні № 9 Юрій Алексєєнко теж вдячний Фонду Ріната Ахметова за допомогу:

- Від імені лікарні висловлюємо подяку Фонду Ріната Ахметова за апарат ШВЛ, а також за організацію онлайн-навчання для лікарів, що працюють з апаратами штучної вентиляції легенів. Ми отримали нові знання від провідних фахівців нашої країни. Фонд Ріната Ахметова допомагає не на словах, а на ділі.


До його слів приєднався заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров:

- Велике спасибі Фонду Ріната Ахметова за допомогу місту. Цю допомогу неможливо переоцінити. Апарат ШВЛ дуже важливий і потрібний нашим медикам. Він дає можливість рятувати життя містян.


«Боротьба з COVID-19 в Україні» - це масштабний проект Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов - Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у межах цієї програми був реалізований проект «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі півроку державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів з найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. У тому числі 22 автомобіля з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато з цих швидких задіяні в боротьбі з епідемією у всіх областях.

 

Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: