У якому стані знаходяться річки у Дніпропетровській області?

На Дніпропетровщині закінчили зариблення річок. Тисячі мальків запустили у різні водойми області. Та чи збереже це наші водні ресурси? Про це, а також про розчищення річок у регіоні розповіла у студії "Деталей" директорка обласного Департаменту екології та природних ресурсів Ірина Панікарова.

Директорка обласного Департаменту екології та природних ресурсів Ірина Панікарова розповіла про зариблення водойм у Дніпропетровський області.

«Ми завершили цей процес. У нас проведено зариблення на 7 ділянках акваторії Дніпра — це середня і верхня ділянки. Наразі ми зарибили понад 2 млн екземплярів — це білий амур, короп і мальок товстолобика. Науковці вважають, що найкращий момент для цього — восени, тому вже в жовтні ми все зарибили», — зазначає директорка обласного Департаменту екології та природних ресурсів Ірина Панікарова.

Також чиновниця розповіла про очистку річок в області.

«В межах обласної комплексної програми у нас проходять заходи з розчистки річок у Дніпропетровській області. Цього року нам виділили кошти на розчищення річок Чаплинка та інших. Ще у нас розчишені русла річок Самара і Бик, а також на цій річці у нас було розчищено більше 1 км водовідвідних каналів. Також на Самарі влаштовані нерестові ділянки. Ще у нас завершується работа в Сурсько-Литовскьому, там розчищається річка Мокра Сура», — каже Ірина.

Зауважимо, що наразі існує проблема пересихання річок в області. Однією з причин цього Ірина Панікарова назвала людський фактор.

«Пересихання пов'язано із кліматичними змінами. У нас, дійсно, існує проблема, але не тільки в Дніпропетровській області, а в Україні в цілому — понижується водність річок, пересихають деякі річки. Але на сьогодні в нас ще існує така проблематика, як самовільно збудовані дамби. Через них є застій річок, там порушені водність та проточність, і це виклакає багато проблем. Це і водорості, і понижений кисень», — розказує директорка обласного Департаменту екології та природних ресурсів.

Також Ірина Панікарова додала, що на Дніпропетровщині створено 182 об'єкти природно-заповідного фонду, які займають площу більш ніж 100 тисяч гектарів. До них входять регіональні ландшафтні парки, заказники та заповідники. На них встановлені обмеження з будівницвтва, видобування корисних копалин та мисливства — все для збереження біорізноманіття області.

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі продовжують чистити канал Гнилокіш.

Реклама

 

 

 

 

 

 

 

Реклама