У Військовому відремонтують меморіальний комплекс

20 серпня, 09:43
У Військовому відремонтують меморіальний комплекс - фото 1

У Військовому приведуть до ладу курган, стели, надгробок і територію в кілька гектарів навколо, які є частиною меморіального комплексу, зведеного на честь учасників форсування Дніпра під час німецько-радянської війни 1941–1945 років.

Ремонт проведуть за обласні гроші. Про це повідомив директор департаменту ЖКГ Дніпропетровської облдержадміністрації Андрій Коломоєць.

«Ця історична пам’ятка давно потребувала ремонту. Меморіалу вже 35 років. За цей час його жодного разу не оновлювали. Хоча сюди, як і раніше, приїздить багато людей — вшанувати пам’ять загиблих учасників форсування Дніпра. Меморіал давно на балансі сільради, та місцевий бюджет не може потягнути такий ремонт. Тому область допомогла субвенцією», — зазначив чиновник.


Також під час ремонту відновлять зовнішній вигляд пам’ятника і відреставрують надпис.

«Меморіал та територія навколо мають і історичне, і туристичне значення. Для селян це святе місце. Адже зовсім поруч, на самому дні річки, і досі знаходяться останки тисяч загиблих при форсуванні Дніпра воїнів. Ми шануємо це місце. І дуже вдячні обласній владі, що нарешті на нас звернули увагу і допоможуть відновити історичну пам’ятку», — розповіла голова сільради Військового Олена Плахота.


У Військовому відремонтують меморіальний комплекс - фото 128367

Нагадаємо, раніше у Дніпрі виявили ймовірну могилу Олександра Поля. Незадовго до цього команда археологів розкопала поховання чотирьох священнослужителів, а потім знайшла склеп із похованими чоловіком і жінкою.

Також 5 серпня Хорватія відзначила День перемоги і подяки вітчизні. Він святкується в ознаменування перемоги хорватів у Війні за незалежність 1991–1995 років.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Джерело: Дніпропетровська ОДА
Поділитися: