У військовий облік для жінок внесли зміни

У військовий облік для жінок внесли зміни - фото 1

Цього року до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати) жінкам іти не доведеться.

У Міноборони триває робота зі спрощення процедури взяття жінок на військовий облік, а у 2022 році триватиме перехідний період. Про це написала заступниця міністра оборони Олексія Резнікова Ганна Маляр на своїй сторінці у Facebook.

Штрафів цього року не передбачається, але це питання також вивчається щодо змін.

Вона пише, що протягом 2022 року триватиме перехідний період. Наразі ведеться робота зі спрощення процедури взяття на облік, вивчається питання пріоритетності професій, родинних військово-облікових спеціальностей.

Зазначено, що будуть зміни, про які Міноборони обов'язково повідомить.

Також триває обробка питання спрощення всіх процедур взяття на облік як для чоловіків, так і для жінок. Зокрема і "цифровізація" процесів, які можна перевести в онлайн-формат.

Раніше ми писали, що в Україні жінки повинні будуть ставати на облік, якщо їхня професія входить до розширеного переліку, і вони придатні до військової служби за станом здоров'я та віком (від 18 до 60 років). Документ набув чинності 17 грудня. Та вже згодом на сайті Офісу Президента України з'явилася петиція про скасування наказу Міністерства оборони щодо військового обліку жінок. На ранок 28 грудня було зібрано понад 31 600 підписів.

Також ми повідомляли, що у Дніпрі врятували бійця, який потрапив під кулі, рятуючи товариша. Михайлу — 23 роки, перебував у Мар’їнці. Снаряд влучив йому під ключицю. Через тиждень рана почала кровоточити. Виявилось, що куля таки пошкодила артерію. Її стінки розширились, а це загроза їх розриву. У “Мечникова” зробили внутрішньосудинну операцію.

Реклама

Реклама