У Верховній Раді затвердили законопроєкт, який регулюватиме роботу колекторів

22 квітня, 19:17
У Верховній Раді затвердили законопроєкт, який регулюватиме роботу колекторів - фото 1

Цілодобові дзвінки, погрози та шантаж — стандартна схема для колекторів. Борги вони вибивають без жодних обмежень та контролю. Люди скаржаться: можуть подзвонити серед ночі чи завітати додому. Подекуди навіть зі зброєю.

Шантажують не лише боржників, а й їхніх поручителів. Аби ситуацію змінити, у Верховій Раді затвердили новий законопроєкт. Він регулюватиме роботу колекторів. Більше розкаже Юлія Звягінцева.

Лише минулоріч на роботу колекторів до національного банку поскаржилися дві тисячі двісті людей. Найбільше обурює нецензурна лайка та погрози.

«У розвинених країнах банки з проблемними позичальниками практично не працюють. Для цього є відповідна компанія, вона займається тим, що збирає токсичні кредити», — говорить президент асоціації "Дніпровський банківський союз" Володимир Косюга.

В Україні діють за такою самою схемою, проте роботу колекторів раніше не контролювали. Це має змінити новий закон. Його вже затвердили у Верховній Раді.

Зокрема, для офіційних колекторських компаній створять спеціальний реєстр. Аби туди потрапити, потрібно надати пакет документів. Мати стягувачів і чіткий графік. Телефонуватимуть лише у робочий час із дев'ятої ранку до восьмої вечора. І не більше ніж два рази на день. Прописали у законі й етичні норми, за якими спілкуватимуться. Грубість, нецензурна лексика та погрози тепер під забороною.

Працювати по-новому мають і банки.

Ініціатори законопроєкту кажуть: аби покарати недобросовісного колектора — порушення потрібно зафіксувати на камеру чи диктофон. Після — подати скаргу до Національного банку.

«Нацбанк стежитиме за їхньою діяльністю і відповідно, якщо вони матимуть порушення, то Нацбанк притягатиме їх до відповідальності, робитиме для них покарання. Тобто в них з'явиться якийсь орган, який слідкуватиме, щоб вони працювали за правилами, в рівних умовах», — каже народний депутат України Дмитро Кисилевський.

Також зі скаргою можна звернутися до поліції. За порушення колекторів штрафуватимуть. Покарати можуть на суму від 50 до 130 тисяч гривень.

Поділитися: