У Великій Британії виявили рідкісну мозаїку із зображенням "Іліади" Гомера

Фото: University of Leicester  - фото 1
Фото: University of Leicester

Під час розкопок складного комплексу римських вілл археологи виявили рідкісну мозаїку, що зображує сцени з "Іліади" Гомера.

Розкопки було проведено Університетом Лестера після того, як місцезнаходження мозаїки до "Іліади" Гомера виявив син землевласника. Він орав землю і випадково натрапив на археологічні останки. Про це повідомляє Heritagedaily.

Фото: Historic England Archive - фото 201078

Фото: Historic England Archive

Школа археології та давньої історії Лестерського університету обстежила це місце у вересні 2021 року. Там виявили залишки мозаїки розміром 11 на майже 7 метрів із зображенням історії легендарного героя Ахілла з "Іліади" та його битви з троянським принцом Гектором.

Фото: University of Leicester- фото 201080

Фото: University of Leicester

"Іліада", також відома як "Пісня Іліона", – давньогрецька поема, що традиційно приписується поетові Гомеру. Дія в творі розгортається під час Троянської війни, коли коаліція мікенських грецьких царств на чолі з царем Агамемноном тримає в облозі місто Трою. "Іліада" є одним з найдавніших творів західної літератури, що дійшли до нас, і оповідає про сварки між Агамемноном і Ахіллесом.

Витвір мистецтва утворює підлогу того, що вважається обідньою зоною у великій віллі. Мозаїка датується приблизно 3-4 століттям нашої ери. Подальші археологічні дослідження також виявили сараї з проходами, можливий лаз, кругові споруди та низку прикордонних ровів.

Ушкодження від пожежі та розриви мозаїки свідчать, що це місце було перебудовано в дуже пізній римський або ранньосередньовічний період. Це вчені змогли визначити, коли знайшли в уламках людські останки.

Заступник директора Археологічної служби Університету Лестера (ULAS) Джон Томас каже, що за останнє століття це найзахопливіше відкриття римської мозаїки у Великій Британії.

«Це дає нам свіжий погляд на ставлення людей того часу, їх зв'язки з класичною літературою, а також багато говорить нам про людину, яка замовила цей витвір мистецтва. Це людина, яка знає класику, яка мала гроші, щоб замовити таку деталь, і це найперше зображення цих історій, яке ми колись знаходили в Британії», – зазначив він.

Тішить археологів і той факт, що збереглася не лише мозаїка, а й велика кількість деталей вілли.

Фото: University of Leicester- фото 201079

Фото: University of Leicester

Комплекс вілл захистили як Запланований пам'ятник DCMS за порадою Історичної Англії та засипали для захисту. Влада співпрацює із землевласником, щоб підтримати повернення цих полів до сталого використання пасовищ з планами на подальші розкопки цієї ділянки у 2022 році.

Реклама

Реклама