У Тернівці комунальники за допомогою спеціального обладнання борються з боржниками

13 квітня, 18:35
У Тернівці комунальники за допомогою спеціального обладнання борються з боржниками - фото 1

Для боротьби зі злісними неплатниками використовують унікальну розробку дніпровських винахідників.

Не сплатив комуналку – отримай чоп в каналізацію. У Тернівці комунальне підприємство за допомогою спеціального обладнання відключає водовідведення боржникам. Для боротьби зі злісними неплатниками використовують унікальну розробку дніпровських винахідників.

Безліч письмових попереджень, СМС-повідомлень та вимог сплатити за комуналку. Фахівці кажуть, що 99 відсотків злісних боржників дверей їм ніколи не відчиняють.

За 30 років борг населення Тернівки за комунальні послуги перевищує 55 мільйонів гривень. Деякі жителі не сплачують десятки років.

«У нас є абоненти, які накопичили борг понад 200 тисяч, але показання лічильників передають регулярно», — каже спеціаліст абонентського відділу комунального підприємства Марія Герасимова.

Та тепер комунальники можуть блокувати боржнику водовідведення, не маючи доступу до квартири. Такий метод називають тампонуванням. Розробили його дніпровські винахідники.

«Устаткування "чоп", яке придбало комунальне підприємство, є вітчизняною розробкою. Його активно використовують наші київські колеги і воно дійсно показало ефективність у роботі з абонентами-неплатниками. Тільки за один день використання, Тернівське житово-комунальне підприємство отримало понад 200 тисяч гривень, які нам заборгувало населення за надані послуги», — розповідає заступник інженера комунального підприємства Сергій Шкут.

Відключають, або, як кажуть самі комунальники, "забивають чопа" за допомогою обладнання з відеокамерою. Процес тампонування займає 30 хвилин і блокує вивід каналізації персонально боржнику, не зачіпаючи сусідів.

«За день ми виконуємо 10–15 відключень. Як правило, це ті абоненти, які не реагують на повідомлення, на прохання про укладення договору на реструктуризацію боргу, але як практика показує, вони відразу йдуть і погашають борг після відключення», — підкреслює спеціаліст абонентського відділу комунального підприємства Марія Герасимова.

Якщо все ж таки відключили за борги, комунальники не радять самостійно демонтувати заглушку. Зробити це без спеціального обладнання майже неможливо. А от за втручання в систему комунікацій та пошкодження, кажуть, доведеться сплатити чималий штраф.

Поділитися: