У супермаркетах Дніпра в рази здорожчали продукти

26 березня, 18:02
У супермаркетах Дніпра в рази здорожчали продукти - фото 1

Розповідаємо, у скільки зараз обійдеться пообідати домашнім борщем.

Гречка — 40 гривень за кілограм. Від початку карантину продукти у сепермаркетах Дніпра здорожчали у рази. Підскочила також вартість овочів та м’яса. Наші журналісти порахували, у скільки нині обійдеться пообідати борщем.

У списку гречка, рис та овочі на борщ. За продуктами Сергій прийшов до супермаркету. Каже: бере прозапас.

«Я от дивлюся, що картопля подорожчала, крупи. Ну на все трошки піднялися ціни. Чого так, я навіть не знаю. Хотілося б дешевше», — ділиться Сергій, який закуповує продукти.

 

Як змінилися ціни у супермаркетах, ми вирішили перевірити на прикладі борщового набору.

Місяць тому він коштував 130 гривень:
картопля — 14 грн/кг
цибуля — 7 грн/кг
морква — 4 грн/кг
капуста — 3 грн/кг
буряк — 5 грн/кг
свинина — 103 грн/кг

А зараз найдешевша картопля обійдеться у 19 гривень, за моркву та буряк правлять у середньому 5–6, капуста трохи дорожча — 7 гривень за кілограм. А ось цибуля — 17. Найдорожча, як і раніше, свинина — 110 гривень за кіло.

Відтак виходить, що 5-ти літрова каструля борщу обійдеться у 155 гривень.

Ціни підскочили впродовж останніх кількох тижнів. Із початком карантину. Чому так — пояснюють експерти.

«Йдеться про вимушене підняття цін на окремі групи товарів. А саме це так звані товари борщового набору. Це цукор. Це гречка. Це крупи», — пояснює Сергій Демченко, начальник управління з корпоративних комунікацій мережі супермаркетів.
«Зростання цін у роздрібній мережі не пов'язане поки з девальвацією гривні. Це паніка і ускладнений режим переміщення, що створює додаткові витрати і труднощі», — розповідає економічний експерт Михайло Крапивко.

Ціни коливаються ще й залежно від сезону, — кажуть аграрії.

«Навесні традиційно ціна зростає через зменшення пропозиції. Овочі мають сезонний характер. І тому їх зараз об’єктивно стає менше», — ділиться агроексперт Богдан Андрющенко.

Крім того, — пояснюють експерти, — постачальники мусять додатково витрачатися на маски й дезинфектори. А це також впливає на терміни і вартість доставки продуктів. Тому, — кажуть, — очікувати здешевлення найближчим часом не варто

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: