У США віцепрезидент відмовився відстороняти від влади Дональда Трампа

У США віцепрезидент відмовився відстороняти від влади Дональда Трампа - фото 1

Майк Пенс заявив, що відсторонення від влади чинного президента Трампа до інавгурації нового голови держави не відповідає інтересам Сполучених Штатів.

Як повідомляє агентство “Reuters”, таку заяву Пенс зробив у листі до спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.

«Я не вірю, що таке рішення відповідає інтересам нашої нації чи нашій Конституції», — написав Майк Пенc.


РекламаВіцепрезидент додав, що наразі робота адміністрації Дональда Трампа зосереджена на передачі справ команді майбутнього Президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена та закликав членів Конгресу уникати дій, які б "розпалювали пристрасті".

«Минулого тижня я не піддався тиску та не вийшов за межі своїх повноважень під час визначення результатів виборів, і зараз я теж не поступлюсь спробам Палати представників вести політичні ігри в такий серйозний для країни час. Використання 25-ї поправки як засобу покарання чи узурпації створить жахливий прецедент», — зазначив віцепрезидент Майк Пенс.


Довідка: 25-та поправка до Конституції США регулює порядок передачі влади віцепрезиденту, якщо президент був визнаний недієздатним або помер.

Парламент Сполучених Штатів Америки збирався оголосити Трампу імпічмент, апелюючи саме цією поправкою. Бо чинний президент вважається причетним до подій 6 січня під стінами Капітолію, коли у зіткненнях між його прихильниками та правоохоронцями загинули 5 людей.

Нагадаємо, раніше “Pfizer” заявила про ефективність своєї вакцини проти нових штамів SARS-CoV-2. Спільна вакцина від коронавірусу американської компанії “Pfizer” та німецького підприємства “BioNTech” має формувати імунітет не тільки до вірусу з Китаю, але і його штамів із Великобританії та Південної Африки.

Також в Індонезії розбився пасажирський літак "Boeing 737". На його борту було 62 людини.

А ще до України з візитом побувала новообрана Президентка Молдови Майя Санду. Візит до України був першою закордонною поїздкою Майї Санду як Президентки Молдови.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор

Реклама