У США пройде перша гонка безпілотних автомобілів

Болиды на беспилотном управлении. ФОТО: Indy Autonomous Challenge - фото 1
Болиды на беспилотном управлении. ФОТО: Indy Autonomous Challenge

23 жовтня на автодромі "Індіанаполіс" пройде перше змагання автомобілів на автопілоті на гоночній трасі.

23 жовтня на найстарішій діючій гоночній трасі США в Індіанаполісі пройдуть гонки на безпілотних болідах. Про це повідомляє "РБК-Україна".

У підготовці автономних гоночних болідів брали участь студенти та викладачі університетів з дев'яти країн світу. Прототипи будуть управлятися за допомогою численних комп'ютерних систем, а також камерами із лідарними датчиками (датчики визначають відстань від об'єктів). Шасі для всіх болідів спроєктувала компанія Dallara. Вони носять назву Dallara II-15 Indy Lights

Дистанція гонки буде значно менше, ніж традиційні 500 миль легендарної "Інді-500". Вона складе складе 20 кіл (приблизно 10% від тривалості "Інді-500"). Очікується, що боліди будуть досягати 200-220 км/год, а середня швидкість руху по трасі перевищить 160 км/год. Для порівняння середня швидкість переможця "Інді-500" в 2021 році бразильця Хеліо Кастроневеша склала більше 300 км/год.

Змагання планують відвідати політики і знаменитості штату Індіана, а також представники великих виробників обладнання для автономного водіння і більше 400 старшокласників зі всього штату. Гонку зможе відвідати будь-який бажаючий. Вартість квитків становить 10 доларів.

Відзначимо, що Indy Autonomous Challenge — це не перші змагання з використанням автономних машин. Так в 2004 році в пустелі Каліфорнії відбувся конкурс перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA). На ньому були зібрані прототипи зразків військової техніки. Також в 2016-2020 роках в Європі регулярно проходили рекордні заїзди машин на автопілоті. На сьогоднішній день світовий рекорд швидкості автономного автомобіля становить 282,4 км / ч.

Однак Indy Autonomous Challenge на трасі Індіанаполіс стане першою в світі справжньою гонкою на спеціально побудованій для змагань трасі (в даному випадку суперспідвеї). Переможець заїзду отримає приз в 1 мільйон доларів.

Раніше ми писали про те, що двоє українців виграли The International 2021.

Реклама

 

 

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама