У США прихильники Трампа тимчасово захопили будівлю парламенту

07 січня, 16:14
У США прихильники Трампа тимчасово захопили будівлю парламенту - фото 1

Виборці чинного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа намагалися зірвати затвердження Конгресом результатів виборів керівника держави, які пройшли у минулому році.

Все починалось з декількох мітингів прихильників чинного президента США, які були незгодні з результатами виборів та вбачали порушення під час них. У якийсь момент мітингарів стало настільки більше поліції, що вони прорвались до будівлі парламенту (також існує версія, що поліція пропустила прихильників Трампа). Члени Палати представників та Сенату, а також важливі для встановлення результатів виборів документи були евакуйовані. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп, який закликав своїх прихильників на мітинги проти затвердження результатів виборів, відреагував на події черговими твердженнями про “вкрадену перемогу” на виборах, але закликав своїх прихильників "лишатись мирними" та не вступати у конфронтацію з правоохоронцями. Бути мирними протестувальників закликала і донька президента Іванка Трамп.

“Американські патріоти - будь-яке порушення кордонів поліції щодо наших правоохоронців є неприпустимим. Насильство має негайно припинитись. Будь-ласка, будьте мирними”, — написала на своїй сторінці у Twitter Іванка Трамп.

 


Але виборці Трампа, судячи з усього, не почули своїх лідерів – у протистоянні з правоохоронцями одна жінка отримала смертельне вогнепальне поранення і ще троє людей отримали невідомі травми, які призвели до їх смерті. Для припинення кровопролиття спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі закликала ввести до Вашингтона Національну гвардію. Що згодом і було зроблено, разом з запровадженням у всьому окрузі Колумбія комендантської години. Прихильники Дональда Трампа не відреагували і на ці заходи. Результатом їхнього ігнорування комендантської години стала зачистка спецпризначенцями будівлі парламенту США від сторонніх осіб і затримання від 13 до 20 людей. Вже десь через 13-14 годин після зачистки обидві палати парламенту Сполучених Штатів Америки відновили свою роботу і затвердили Джо Байдена 46-м президентом США.

У США прихильники Трампа тимчасово захопили будівлю парламенту - фото 150607
Віце-президент Майк Пенс головує на відновленій після штурму будівлі парламенту спільній сесії Палати представників та Сенату США

Події під і у будівлі парламенту Сполучених Штатів Америки засудили одразу декілька колишніх президентів США - Джиммі Картер, Білл Клінтон, Джордж Буш-молодший та Барак Обама. Вони закликали до припинення насильства та поваги до закону. Відреагували на події у Вашингтоні і закордоном. Міністерка внутрішніх справ Великобританії Пріті Патель та канцлерка Німеччини Ангела Меркель поклали відповідальність за протистояння у Капітолії на Дональда Трампа. Відреагував на вашингтонські події і президент України Володимир Зеленський - він засудив насилля, яке коїлось під Конгресом.

“Ми рішуче засуджуємо безпрецедентне насильство проти найстарішої та найбільшої демократичної установи у світі - Конгресу США. Нас надихає стійкість Конгресу США, який протягом кількох годин після цієї жахливої атаки провів історичну спільну сесію, яка в переважній більшості підтвердила волю американського народу. Нехай Бог продовжує благословляти Сполучені Штати Америки та нового президента”, — написав на своїй сторінці у Twitter президент Зеленський.


Нагадаємо, раніше у Японії заявили про виявлення штучного об’єкту серед зразків з астероїда. Невеликий об’єкт штучного походження був знайдений серед зразків породи з астероїда Рюгу, які були доправлені на Землю в ході місії “Хаябуса-2”.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: