У США Палата представників удруге за рік із гаком оголосила імпічмент Трампу

14 січня, 17:23
У США Палата представників удруге за рік із гаком оголосила імпічмент Трампу - фото 1

Таким чином, Дональд Трамп став першим за всю історію Сполучених Штатів Президентом, якому нижня палата парламенту США оголосила імпічмент двічі за каденцію.Як повідомляє “Європейська правда”, цього разу американські парламентарі оголосили імпічмент Президенту за підбурювання своїх прихильників до штурму Капітолію 6 січня. Проголосовану більш ніж 218 із 435 членів Палати представників статтю про імпічмент оперативно підписала спікерка Ненсі Пелосі.

«Сьогодні шляхом двопартійного голосування Палату представників продемонструвала, що ніхто не стоїть поза законом, навіть Президент США. І що Дональд Трамп є явною і реальною загрозою для нашої країни, і ми вкотре виконали свою присягу захищати й боронити Конституцію. Із сумом та розбитим серцем — з огляду на те, що означає для нашої країни, коли Президент підбурює до заколоту, — я підписую статтю про імпічмент», — сказала Ненсі Пелосі, підписуючи документ.


У США Палата представників удруге за рік із гаком оголосила імпічмент Трампу - фото 151540

Але вважається, що друга спроба імпічменту Трампу є радше символічною. Тим паче, завзяття Палати представників вирішив не підтримувати Сенат Конгресу США — верхня палата американського парламенту. Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл звернувся до своїх колег і заявив, що не скликатиме позачергове засідання верхньої палати парламенту для розгляду статті про імпічмент Траму. Це питання можуть розглянути за день до інавгурації Байдена — 19 січня. Але часу після гіпотетичного затвердження імпічменту Сенатом все одно не вистачить для завершення процедури відсторонення Дональда Трампа від влади.

«Для нашої країни буде краще, якщо Конгрес і виконавча влада зосередяться в найближчі сім днів на безпечній інавгурації і передачі влади адміністрації Байдена», — передала слова Макконнелла “CNN”.


Це, вочевидь, не сподобалось обраному Президенту Джо Байдену і він, коментуючи голосування Палати представників, сказав, що Сенат не повинен відкладати розгляд питання про імпічмент Дональда Трампа.

«Я сподіваюся, що керівництво Сенату знайде спосіб упоратися зі своїми конституційними обов'язками щодо імпічменту, одночасно працюючи над іншими невідкладними справами цієї країни.
Ця країна також залишається у владі смертельного вірусу і нестабільної економіки.
Занадто багато наших співвітчизників-американців занадто довго страждали за останній рік, щоб відкласти цю невідкладну роботу», — заявив Джо Байден.


Причиною такого заклику майбутнього Президента Сполучених Штатів Америки можуть бути намагання демократів взагалі закрити Дональду Трампу дорогу до найвищої посади у державі. Принаймні, про такі плани заявив лідер демократів у Сенаті Чак Шумер, як повідомили “CNN” та “CBS News”.

«Судовий процес у Сенаті може початися негайно, за згодою нинішнього лідера сенатської більшості.
Або він почнеться після 19 січня.
У Сенаті США відбудеться суд з імпічменту, буде голосування щодо засудження Президента за серйозні злочини і проступки і, якщо Президент буде засуджений, відбудеться голосування щодо заборони йому балотуватися знову», — сказав Чак Шумер.


Нагадаємо, раніше у США прихильники Трампа тимчасово захопили будівлю парламенту. Виборці чинного Президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа намагалися зірвати затвердження Конгресом результатів виборів керівника держави, які пройшли минулого року.

Також у США віцепрезидент відмовився відстороняти від влади Дональда Трампа. Майк Пенс заявив, що відсторонення від влади чинного Президента Трампа до інавгурації нового голови держави не відповідає інтересам Сполучених Штатів.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: