У Софіївському районі ввели карантин через американського метелика

20 серпня, 18:26
У Софіївському районі ввели карантин через американського метелика - фото 1

У Софіївському районі ввели жорстокий карантин. Але не через коронавірус, а через американського метелика. Комаха небезпечна, адже об’їдає зокрема і фруктові дерева. Як борються зі шкідником?

Олександр живе у Софіївці. Переймається, адже неподалік у лісосмузі помітили американського білого метелика. Шкідник знищує фруктові дерева.

«У мене яблуні, груші, сливи, десь 22–25 дерев. Мені пам’ятається, що колись була у нас така біда, і трішки поїло дерев», — ділиться житель Софіївки Олександр Забігайло.

У Держпродспоживслужбі кажуть: пастки на шкідника ставлять щоліта. Комаху в Софіївському районі виявили вперше за останні п’ять років. Тепер лісосмуга площею майже 6 гектарів — на санітарному карантині.

«Загроза, коли він розповсюджується, вище порога шкодочинності, коли він відкладає кокони. Із кокона виходить перша гусінь і починає пошкоджувати дерева. Зараз ми цього не спостерігаємо. Тобто якщо гусені більше 20-ти штук на кв. м, то вже буде у нас перевищення порога шкодочинності», — повідомляє Олександр Дунаєв, фітосанітарний інспектор ГУ Держпродспоживслужби в області.

Загроза масштабна, — кажуть експерти. Американський білий метелик харчується листям трьохсот видів дерев і чагарників. Апетит має великий і розмножується швидко. На місцевому рівні вже створили штаб для боротьби зі шкідником.

«Якщо брати дерево, на якому всього там 6–8 гнізд, де вийшла гусінь. Вони там павутиння ліплять. Вони буквально можуть за 1 місяць ту всю яблуню поїсти, а полюблять і шовковицю, і грушу, і айву, і сливу, навіть горіх поїдають», — розповідає зоолог Володимир Стригунов.
«Оскільки на території Софіївського району розташований Криворізький сільгоспзаг, Софіївське лісництво відіграє тут велику роль. І лісосмуги, які розташовані по всій території району, і яким загрожує небезпека цього метелика, — це надзвичайно велика проблема буде», — ділиться Олександр Качан, головний спеціаліст Софіївської райдержадміністрації.

Поруч із карантинною зоною — фермерські угіддя. Однак аграрії спокійні. Адже соняшник метелика не цікавить.

«У нас є інші шкідники, з якими ми боримся, і бур’яни. У нас є чим займатися», — розповідає фермер Анатолій Куліш.

Найкращий спосіб побороти білого метелика — зрізати та спалити пошкоджене листя. Це зроблять, коли з’явиться гусінь, — кажуть фахівці. Та додають: карантин у Софіївському районі знімуть, якщо шкідників не буде протягом трьох років.

Поділитися: