У Софіївській громаді для жителів віддаленого села будують нову амбулаторію

19 квітня, 19:30
Фото: ДніпроОДА - фото 1
Фото: ДніпроОДА

У Софіївській громаді на фініші будівництво нової амбулаторії. Її зводять "з нуля" у віддаленому селі – Миколаївці. На відкриття сучасного медзакладу чекають понад 2 тис. місцевих. Про це розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Сучасні медичні послуги мають бути доступними для всіх, — підкреслив Валентин Резніченко. — Відразу в декількох куточках регіону зводимо "з нуля" амбулаторії. Все — за сучасними технологіями будівництва та енергозбереження».

Старій будівлі поліклініки Миколаївки понад 100 років. Там давно немає води та опалення. А на аналізи доводиться їхати до Дніпра чи Софіївки. Село — найвіддаленіше у громаді. До центральної садиби — понад 30 км.

«Дуже раді будівництву нової амбулаторії. Все завдяки спільним зусиллям держави та обласної влади. Всередині і світлі кабінети, і житло для лікаря. Для медиків придбали новий службовий автомобіль», — сказав староста Анатолій Дюжник.

Нова будівля із утепленими покрівлею, фасадом та підлогою.

«Акцент зробили на максимальній енергоефективності. Фасад має металеву обшивку, під нею — 10 см "вати". На покрівлю пішло два утеплювачі, загальною товщиною понад 30 см», — розповів представник підрядної організації Віталій Науменко.

Амбулаторія надаватиме всі послуги "первинки", наголосила головна лікарка Софіївського центру первинної медико-санітарної допомоги Тамара Бідулько. Можна буде зробити 9 видів аналізів, тести на гепатит, коронавірус, вагітність. А ще — електрокардіограму, щеплення, обстеження.

«Вже отримали автоматичні аналізатори, електрокардіограф, обладнання для оглядів. Загалом — понад 40 одиниць. Чекаємо й на устаткування для телемедицини. Лікар зможе консультуватися з колегами із обласних медзакладів», — додала Тамара Бідулько.

На часі — зовнішні роботи. Будівельники мають облаштувати цоколь, зробити відмостки. Приведуть до ладу і територію навколо.

«Нова амбулаторія — справжня красуня, будівля сучасна. Добре, якщо в ній можна буде пройти первинні обстеження. Чекаємо й на власну лабораторію», — поділився місцевий В’ячеслав Крючков.

Осучаснення медичної інфраструктури Дніпропетровщини ведеться за програмою Президента України Володимира Зеленського "Велике будівництво".

Фото: ДніпроОДА - фото 166728

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 166729

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 166731

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Джерело: ДніпроОДА
Поділитися: