У Слобожанській територіальній громаді обговорили реалізацію соціальних інтересів

07.04.2017, 16:25
У Слобожанській територіальній громаді обговорили реалізацію соціальних інтересів  - фото 1

Реформування економіки, збільшення темпів виробництва

Днями відбулася робоча зустріч директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторії Кузнецової з головою Слобожанської селищної територіальної громади Дніпровського району Іваном Камінським, де обговорювались питання створення нових робочих місць, перспективи розвитку інфраструктури території громади, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Реформування економіки, збільшення темпів виробництва, удосконалення системи оподаткування суттєво впливає на стан економічного розвитку територіальної громади та зайнятості населення.

Слобожанська селищна територіальна громада Дніпропетровщини - перша громада області, яка скористалася Законом України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та ще у липні 2015 року завершила процедуру формування спроможної територіальної громади. Розпочавши свою роботу після перших виборів 25 жовтня 2015 року Слобожанська громада потужно вийшла у лідери децентралізації як на рівні області, так і на рівні країни. За рік роботи досягла значних успіхів завдяки тому, що скористалася можливостями, які з'явилися в ході децентралізації.

Днями директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова з робочим візитом відвідала селище Слобожанське, де з представниками органів влади, місцевого самоврядування, соціальними структурами та громадським активом були обговорені шляхи подальшої співпраці та взаємодії служби зайнятості з територіальною громадою у вирішенні питань зайнятості та надання соціальних послуг незайнятому наваленню.

Голова Слобожанської територіальної громади Іван Камінський розповів про процес децентралізації, який пройшла громада, про позитивні та негативні моменти на шляху об’єднання громад. «Слобожанська територіальна громада була утворена однією з перших в області. Основне завдання – ефективно розвивати свої території. На сьогодні ми маємо власну стратегію розвитку та використовуємо сучасні знаряддя і методики у місцевому управлінні», - наголосив він.

У ході спілкування учасники обговорили: організацію та фінансування громадських робіт, які є суспільно корисними та сприяють розвитку громад; стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць; запровадження спільних заходів для забезпечення зайнятості соціально незахищених мешканців територіальних громад, у тому числі демобілізованих учасників АТО; виявлення вільних робочих місць, в тому числі на перспективу, для можливості організації професійного навчання та забезпечення працевлаштування незайнятих мешканців громади.

Вікторія Кузнецова поінформувала, що протягом 2016 року на ринкоутворюючі підприємства громади: ТОВ МК «Ювілейний», ПП «Транс-Логістік», ТОВ Епіцентр працевлаштовані 276 безробітних громадян. На проведення громадських робіт із селищною громадою були укладені 5 договорів. На роботах з благоустрою та озеленення територій громади працювали 9 безробітних громадян. Вже у квітні 2017 року створено робочі місця для організації таких робіт, на які планується направити безробітних.

«Взаємодія служби зайнятості та територіальної громади стимулюватиме зростання зайнятості, легалізацію робочих місць, сприятиме розвитку підприємництва, підтримці малого бізнесу, збільшення рівня зайнятості в сільській місцевості, підвищенню конкурентоспроможності випускників навчальних закладів на ринку праці, самозайнятості, надання допомоги та підтримки найбільш вразливим категоріям населення», - підсумувала В. Кузнецова.

До відома, у січні – березні 2017 року послугами служби зайнятості Дніпровського району скористались 1,3 тис. громадян, за сприяння РЦЗ роботу отримали 555 осіб, 2 безробітних започаткували власну справу. Професійне навчання за направленням служби зайнятості пройшли 144 безробітних, у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 105 осіб.

Інформативно: Слобожанська селищна об'єднана територіальна громада (до 2016 року — Ювілейна) — об'єднана територіальна громада в Україні, у Дніпровському районі Дніпропетровської області. Адміністративний центр — смт Слобожанське, утворена Рішенням Дніпропетровської обласної ради від 14 серпня 2015 року № 671-33/VI «Про утворення Ювілейної селищної територіальної громади Дніпропетровського району Дніпропетровської області».

РЕКОМЕНДУЕМ