У скільки стане вилікувати застуду?

У скільки стане вилікувати застуду? - фото 1

Епідемія на Дніпропетровщині. Школи на карантині, а у лікарнях — сотні хворих на ГРВІ та грип. За останній тиждень кількість пацієнтів зросла майже удвічі.

Медики нагадують: за перших проявів застуди потрібно звертатися до спеціалістів. Скільки ж коштує лікування, цього року —підрахувала кореспондент 34 телеканалу.

Висока температура, нежить та озноб — і так кожного року. Любава говорить, попередити застуду їй не вдається, тож доводиться лікуватися. Стандартний набір обходиться у кругленьку суму.

"У мене була температура 37,8 протягом тижня і мені відразу купили ліки. Лікування обійшлося в гривень 250–300", — розповідає Любава.

В аптеці кажуть: нині попит мають противірусні препарати.

"Якщо взяти противірусні препарати, найбільш простий безрецептурний препарат в кількості 10 таблеток — це десь починаючи від 30 гривень. У більш серйозних препаратів, рецептурних, ціна може доходити до 600–700 гривень", — розповідає завідувач аптекою Олександр Ломака.

Найдешевші пігулки від кашлю та болю в горлі коштують гривень 20. Одні з найдорожчих – 200. Майже в такому ж ціновому діапазоні – спрей для носа. Жарознижувальні препарати – від сімдесяти гривень. Найдешевші із цього переліку – захисні маски.

"Туристи з Азії приходили, купували пачками. Наші люди купують, як правило, 5–10 штук не більше", — продовжує Олександр Ломака, завідувач аптекою.

Тож, аби подолати симптоми, щонайменше доведеться викласти кілька сотень гривень. А ось у продавчині Оксани – своя математика. Зважує нам вітаміни – імбир та лимон.

"Оце буде на 9 гривень. Це можна буде на місяць пропити чай нормально. Для профілактики. А антибіотики там 800 гривень коштують", —розповідає продавчиня Оксана Звір-Леонова.

У попиті, каже, нині ще часник, селера та чорна редька.

Олена спортом займається з дитинства. Каже: до вітамінів також варто додати загартовування та здоровий спосіб життя.

"Лікування зараз дуже дорого. Я думаю, краще займатися профілактикою з молодого віку, щоб не доводити до хронічних захворювань. П'ять кілометрів потрібно проходити кожен день і це може будь-хто", — розповідає Олена, вона займається спортом.

Лікарі стверджують: профілактика та вітаміни зайвими не будуть, але від вірусу навряд чи вбережуть. Найдієвішим є щеплення від грипу. Робити його рекомендують восени. Можна і зараз — "але"...

"Якщо людина тісно спілкується з великою кількістю людей, буває в колективі, то цілком можливо, що вона не встигне виробити імунітет. На вироблення імунітету потрібно 10–14 днів", — пояснює терапевтка Марина Крапівнер.

У державних медзакладах вакцина коштує близько трьохсот гривень, у приватних – разом із консультацією фахівця – вдвічі більше.

Юлія Звягінцева

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама