Скандал у школі Кам'янського: вчителька знайшла "мертві душі" у списках учнів

04 березня, 19:02
Скандал у школі Кам'янського: вчителька знайшла "мертві душі" у списках учнів - фото 1

Учні, яких ані однокласники, ані вчителі ніколи не бачили. Скандал в одній зі шкіл Кам’янського. Викладачка української мови знайшла у списках дітей, яких ніколи немає на заняттях. Їх охрестила "мертвими душами", однак що із ними робити й гадки не мала.

Із такою ситуацією у школі зіткнулася вчителька Тетяна Анатоліївна. Каже: оцінювати тих, хто занять не відвідує, не хотіла. Тож самотужки почала шукати учнів. Та однокласники нікого пригадати не змогли, за вказаними адресами мешкали інші люди, а за телефонами батьків — на дзвінки не відповідали.

«Я почала боротися із цією ситуацією. Почала писати доповідні дирекції. Вона на них не дуже реагувала. Потім скарги до департаменту. До державної служби якості освіти. Пішли перевірки», — говорить вчителька української мови Тетяна Максютенко.

Під час перевірок відсутність учнів підтвердилася, — кажуть у департаменті з гуманітарних питань. Та у школі їх запевнили: ці діти перейшли до інших закладів, а довідок із місць навчання не принесли. Директорці виписали догани.

«Була догана винесена за наслідками однієї перевірки, за наслідками іншої перевірки. Вона була позбавлена надбавок», — говорить начальниця відділу міського департаменту з гуманітарних питань Тетяна Маркіна.

Та потім з’ясувалося, що у переліку примарних учнів було ще кілька дітей, які у 31-й школі взагалі ніколи не навчалися. Коли ж їх знайшли у закладах Вільногірська — директорку звільнили, — кажуть у мерії.

Цією історією також зацікавилася незалежна організація освітян. Її голова, пані Лариса, має кілька версій.

«Щоб була певна кількість учнів. Якщо б цієї кількості не було, то, враховуючи оптимізацію, яка проводиться містом, безумовно, цей клас міг бути закритим. Друге: від кількості учнів і від кількості класів залежить заробітна плата керівників», — зазначає голова Незалежної профспілкової організації освітян Лариса Долина.

Утім, як усе було насправді — з'ясовує поліція. Правоохоронці кажуть: у школі перевірять документи. Зараз відкрили кримінальне провадження.

«За цим фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 358 Кримінального кодексу України. Це підробка документів», — говорить старша інспекторка з комунікації Кам'янського районного управління поліції Олена Тімченко.

Якщо провину доведуть, за підробку документів усім винним можуть загрожувати штраф або позбавлення волі.

Поділитися: