У селищі Авангард у Кривому Розі місцеві просять запустити комунальний транспорт

16 квітня, 18:32
У селищі Авангард у Кривому Розі місцеві просять запустити комунальний транспорт - фото 1

З проханням пустити до селища комунальний транспорт жителі склали петицію.

Години у чергах, та ще й проїзд дорожчий. У селищі Авангард у Кривому Розі на 2 тисячі жителів - один автобус, й той приватний. Місцеві скаржаться, аби потрапити на роботу зранку, йти на зупинку доводиться ще з ночі. А пенсіонерам та пільговикам місць взагалі не вистачає. З проханням пустити до селища комунальний транспорт жителі склали петицію. Скільки голосів вона вже набрала та чи можливо пустити додаткові автобуси?

Галина Іванівна мешкає в селищі Авангард усе життя. Зараз їй 74 роки. Жінка каже, працювала з юності, а зараз навіть пільговим проїздом скористатися не може.

"Коли в нас був великий автобус, то там могло їхати 4 чоловіка пільговиків, то зараз тільки двоє. І от люди заздалегідь аби безкоштовно проїхати. Якось зекономити якусь копійку і взимку, і в жару займають чергу і подовгу чекають, щоб їхати з міста чи в місто", - каже жителька Авангарду Галина Сіноренко.

А все тому, що до селища ходить один автобус, і той приватний. Платити доводиться по 8 гривень, тоді як скрізь беруть по 7. А комунального транспорту тут немає взагалі.

Пан Роман працює на комбінаті. Розповідає, інколи, аби влізти в автобус, чергу доводиться займати за 2 години. Чоловік додає, попри те, що селище – це частина міста, скористатися пільговою карткою криворіжця вони не можуть, бо ніде.

"Я збираюсь оформлювати карту криворіжця, тому що постійно їзжу на тролейбусі на роботу і з роботи, тому мені це буде дуже зручно. Мені хочеться аби дали більший автобус і з більшим пільговим проїздом, щоб люди вміщалися", - розповідає житель Авангарду Роман Білоножко.

Аби до селища пустили комунальний транспорт, місцеві створили петицію. Бо, мовляв, на 2 тисячі жителів одного автобуса замало.

"Один автобус. Він курсує за графіком. Інтервал між рейсами приблизно 1 година. Наші мешканці пільгової категорії користуються лише двома пільговими місцями і не мають змоги користуватися як інші мешканці Кривого Рогу", - розповідає автор петиції Сергій Кузнєцов.

Після того, як петицію створили жителі Авангарду, таку саму зареєстрували ще 5 селищ Кривого Рогу. Експерт із комунального транспорту каже, ситуацію у віддалених частинах міста вирішити можна.

"Враховуючи незначний пасажиропотік, враховуючи те, що переважна більшість із цих селищ сьогодні ці приватні автобуси з інтервалом 1 година, туди достатньо лише одного великого комунального автобусу. Це реальні плани, закупити 5-6 автобусів і одразу забезпечити комунальним транспортом всі ці віддалені селища", - пояснює активіст із питань пасажирського транспорту Андрій Заславський.

За тиждень петиція набрала трохи понад двісті голосів. Аби прохання розглянули на сесії міськради, його має підписати мінімум тисяча людей. На це є ще два з половиною місяці.

 
Поділитися: