У Росії розпочалися вибори до Держдуми: Україна закликає не визнавати їх дійсними

У Росії розпочалися вибори до Держдуми: Україна закликає не визнавати їх дійсними - фото 1

Депутати Верховної Ради України та Європарламентарі відреагували на порушення міжнародного права під час голосування у Росії.

Сьогодні, 17 вересня, у Росії розпочалися вибори до Державної Думи. Росіяни обиратимуть своїх представників у парламенті та вищих посадових осіб суб'єктів країни. На цьогорічні парламентські вибори зареєструвалися 3812 кандидатів від 14 партій. З них оберуть 450 депутатів до Держдуми Росії. 225 депутатів обератимуться по одномандатних виборчих округах (на один округ тільки один депутат), а інші 225 депутатів – від політичних партій, по федеральному виборчому округу.

Вибори пройдуть з 17 до 19 вересня. Таку тривалість голосування обрали, щоб не допустити спалахів поширення COVID-19. Виборчі дільниці будуть відкритими з 8:00 до 20:00.

Цьогорічні вибори набули скандального віттінку ще до їх початку. Росія продовжує роздавати жителям Донбасу російськи паспорти і намагатиметься збільшити явку на своїх виборах завдяки нашим громадянам.

На ці вибори вже відреагувала українська влада. Верховна Рада України звернулася до міжнародних організацій, урядів та парламентів інших країн і закликала не визнавати вибори до Держдуми в окупованих територіях (в Криму та частинах Донецької та Луганської областей).

Зазначимо, що свої невдоволення цим визнали і депутати Євросоюзу. Так, європейські парламентарі ухвалили спеціальну резолюцію. У ній вони зазначили, що ЄС має бути готовим відмовитися визнавати новий склад Державної Думи. Вибори не визнають дісними, якщо вони пройдуть з порушеннями демократичних принципів і міжнародного права.

«Якщо парламентські вибори в Росії цього тижня будуть визнані сфальсифікованими, ЄС не повинен визнавати російську Думу», — заявив Євродепутат з Литви Андрюс Кубілюс.

Додамо, що, згідно з даними РНБО, станом на червень 2021 року російськы паспорти отримали 630 тисяч українців.

Реклама

Читайте також: ОГП перевіряє версію про вбивство Чорновола.

Реклама