У РФ повернення “Скіфського золота” в Україну назвали “несправедливим та неправовим”

У РФ повернення “Скіфського золота” в Україну назвали “несправедливим та неправовим” - фото 1

Російський Слідчий комітет планує розпочати розслідування у Криму через рішення апеляційного суду Амстердама про повернення колекції “Скіфського золота” в Україну.

“Скіфське золото” вивезли з Криму до Нідерландів на виставку ще до окупації півострова Росією. Після рішення апеляційного суду Амстердама щодо повернення колекції експонатів у власність України, голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін доручив організувати перевірку за фактом “повернення культурних цінностей”.

Також Російська влада відреагувала на рішення суду, назвавши його “несправедливим та неправовим”, повідомляє Радіо Свобода. У цей час директор “Центрального музею Тавриди” у Сімферополі Андрій Мальгін сказав, що обурений рішенням повернути експонати до України.

Володимир Зеленський назвав подію “довгоочікуваною перемогою” та виразив свою вдячність суду за справедливе рішення.

Нагадаємо, колекцію з 565 експонатів, що знаходилась у кримських музеях, вивезли з України на виставку до Амстердамського археологічного музею Алларда Пірсона ще до того, як Росія анексувала півострів.

Українським законодавством передбачено, що такі експонати є частиною музейного фонду України. Куди повернуться експонати — вирішує Міністерство культури.

У грудні 2016 року окружний суд в Нідерландах вже планував повернути скіфське золото Україні, але у серпні 2017 року кримські музеї оскаржили це рішення.

Тож у 2019 році Апеляційний суд Амстердама відкладав ухвалення остаточного рішення по цій справі. Проте 26 жовтня 2021 року, воно нарешті було прийнято на користь України.

Реклама

Яна Кривобок
Яна Кривобок Редактор сайту 34.ua. Пишу про актуальні події Дніпра і України. У фокусі: соціальна сфера і культура.

Реклама