У проєкті "Запитай у лікаря" невролог розповів, як убезпечитися від Covid-19

20 квітня, 21:04
У проєкті "Запитай у лікаря" невролог розповів, як убезпечитися від Covid-19 - фото 1

Навіть якщо чергова хвиля пандемії коронавірусу в Україні йде на спад — нехтувати засобами захисту небезпечно, стверджують лікарі. Зокрема, людям із хронічними захворюваннями.

Як убезпечитися? Та чи можливе лікування дихальної недостатності у домашніх умовах, якщо вже захворіли? Думка експерта — далі у сюжеті журналістів 34-ки.

Чергова хвиля епідемії коронавірусу в Україні спадає, стверджують у МОЗі. Зменшується кількість пацієнтів із тяжким перебігом захворюваності, яких необхідно ушпиталювати. Саме зараз особливо небезпечно нехтувати засобами захисту, кажуть лікарі. Та радять щодня дбати про себе.

«Традиційні методи: більш здоровий спосіб життя, менше солодкого і субпродуктів, більше повітря, більше родичів, дітей, онуків, радше, ніж роботи, нервів, А для молоді — це менше телефонів, це такий принциповий чинник,, щоб бути здоровішим», — говорить завідувач відділення інтенсивної терапії Інституту нейрохірургії імені Ромоданова Максим Пилипенко.

Максим Пилипенко — завідувач відділення інтенсивної терапії Інституту нейрохірургії ім. Ромаданова. Лікар стикається з найважчими неврологічними ускладненнями від ковіду, серед яких — інсульти.

«Переважна більшість хворих із ковідом проходить без інсульт. Так, ковідна хвороба — тяжка, малопередбачувана, має більше виключень, ніж будь-яка інша хвороба, зокрема і неврологічних», — додає Максим Пилипенко.

Тим, хто має чинники ризику або перебуває в гострому стані інсульту, необхідно обмежити коло контактів. Хворим на ковід із дихальною недостатністю, які відтягують госпіталізацію і "лікуються" киснем у домашніх умовах, фахівець радить зважити всі "за" і "проти".

Максим Пилипенко — один із двадцяти двох експертів, які взяли участь у проєкті Фонду Ріната Ахметова "Запитай у лікаря".

«Під час прямих трансляцій на діджитал майданчиках Фонду Ріната Ахметова будь-який охочий може запитати про різні аспекти профілактики та лікування ковіду. І отримати чітку аргументовану відповідь, якій можна довіряти», — каже представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.

До проєкту залучають найкращих фахівців — анестезіологів, пульмонологів, сімейних лікарів. Тих, хто щодня працює з хворими на Covid-19.

«Якщо все ж таки лікарі впевнені, що вони можуть простими доступними словами покращити здоров'я і можливо благополуччя населення — чому б не скористатися. Ну і такі фонди в цьому помічники», — підсумував Максим Пилипенко.

Відео проєкту "Запитай у лікаря" уже переглянули понад шість мільйонів разів.

Поділитися: