У Підгородному собака напав на 5-річного хлопчика

У Підгородному собака напав на 5-річного хлопчика - фото 1

Дитина зараз у лікарні.

Його мати каже — покусала сина сусідська вівчарка. На пса неодноразово скаржилися власникам, та результату ніякого. Чи можуть люди отримати компенсацію за лікування дитини?
Та що загрожує хазяїнам собаки?

Тетяна відпустила сина на вулицю близько шостої вечора, а сама пішла збирати на прогулянку маленьку доньку. Як раптом, її покликали сусіди і повідомили: дитину ледь не загриз собака.

«Коли я підбігла до дитини, я побачила, що у нього кров по всій спині, по всій кофті у нього кров. Я на голову - а на голові така хороша розгорнута рана. У перший момент у мене шок. У мене телефон в руках. Кажуть: викликай швидку, а я дивлюся на телефон, дивлюся на дитину і не розумію, що мені взагалі треба зробити», — розповіла мати постраждалої дитини Тетяна Олійник.


Сталося це у провулку. Ввечері діти бавилися на вулиці, коли із сусідського двору вибігла вівчарка. Собака повалив хлопчика на землю і почав гризти його.
Із власницею чотирилапого Людмила спілкується телефоном. Жінка зізнається: собаці вдалося вибігти, бо двері хвіртки були погано закриті.

Разом з 5-річним Іванком того вечора гуляв і 9-річний Андрій. Пес встиг вхопити його за сідницю.

«Вона думала, що ми на неї напали. Спочатку вона на потерпілого напала, а потім на мене», - поділився друг постраждалого Андрій Калініченко.


Михайло бачив усе на власні очі. Саме він першим й кинувся рятувати хлопчика.

«Там таке було, що хай Бог милує. Я вискочив на такий істеричний крик. І глянув, як Ванюшка Олійник лежить на землі і дригає ніжками. І він його за спину, за голову хватає. Я підскочив, відкинув собаку», - згадує Михайло Іванов.


Сусіди кажуть: дітей відпускали гуляти без остраху, бо зазвичай на вулиці спокійно. Навіть машини їздять доволі рідко.

«Тихий провулок у нас. Все нормально. Вийшла там мама - ага, все добре, все нормально. Вийшла інша. Тобто, якось все згуртовано. У нас нема такого: це моя дитина, а це чужа», — сказала Аліна Калініченко.


Тож коли біда сталася з малим Іванком - чекати на швидку того вечора люди не стали. Знайшли автівку і повезли дитину з матір'ю до лікарні.

«Була до нас доставлена 5-річна дитина з травмами голови, тулуба. Травми великі. Стан дитини при надходженні середньої тяжкості. Всі ці рани потребували термінової операції», - сказав начальник хірургічної служби обласної дитячої лікарні Сергій Інюшин.


Пізніше батьки дитини звернулися й у поліцію.

«Стосовно власника тварини правоохоронці склали адміністративний протокол за частиною другою статті 154-ї Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушення правил тримання котів та собак. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу з конфіскацією тварини», - розповіла речниця Дніпровського відділу поліції Аліна Стадник.


Окрім цього, у таких випадках постраждалі можуть вимагати у власника чотирилапого відшкодувати збитки, запевняють юристи.

«Якщо буде встановлено в адміністративному кримінальному порядку винність конкретних осіб - і те, що є вони власниками конкретної тварини - то відповідно вже в порядку цивільного позову вони можуть звернутися, батьки дитини, до суду. І вимагати відповідної компенсації із власника тварини», — пояснив юрист Андрій Верба.


Зараз 5-річний Іванко все ще знаходиться у лікарні. Хлопчика планують виписати наприкінці тижня. Після цього мати хоче відвести його до психолога. А вівчарку, яка напала на дітей, власники погодились віддати до притулку.

Реклама