У Підгородному чоловік вирив яму та скидає туди токсичні відходи

У Підгородному чоловік вирив яму та скидає туди токсичні відходи - фото 1

Жителі міста вийшли на мітинг.

Люди бояться, що отрута потрапить у підземні води і домашні колодязі. Тетяна Іванівна помітила щось підозріле чи не перша. Каже, влітку чоловік купив ділянку землі неподалік від її хати. Там він буцімто збирався будувати дім. Він вирив котлован.
Але хвилюватися мешканці почали, коли на під’їзді побачили вантажівки.

“Фури ці пронеслися на шаленій швидкості. Було піднята хмара пилу. Були вивантажені відходи якісь в торці цієї ями, яка була сира від ґрунтових вод. Вивантажені мішки, зав'язані”, - каже жителька Підгородного Тетяна Савченко.


До мітингарів приїхали і місцеві, і обласні чиновники. Люди показують результати проб, які взяли з мішка.

“Ми взяли зразки з одного з мішків, який випав в процесі вивантаження. І здали в незалежну лабораторію. Це залишки якогось металургійного або хімічного виробництва”, - сказав житель Підгородного Олексій Приходько.


Хімік, який побачив результати лабораторних досліджень, сказав, що, судячи зі списку елементів, речовина не є побутовою.

“Звичайно ж, закопувати це просто в грунт не можна, потрібні контейнери. Ось те, що тут знаходиться, якщо буде довго знаходиться в грунті - звичайно ж, будуть з'являтися продукти корозії. І ці продукти в грунтових водах можуть мігрувати і, природно, потрапляти в колодязь”, — заявив декан хімфаку ДНУ ім. О. Гончара Віктор Варгалюк.


У міській раді Підгородного кажуть, з власником ділянки зв’язатися не можуть. Звернулися до поліції.

“Занесли нам заяву місцеві жителі. Ну і, зрозуміло, ми звернулися і в поліцію, і в прокуратуру, і в санстанцію. Щодо того, що тут можливо є порушення”, - розповів мер Підгородного Андрій Горб.


Наступного дня разом з поліцією на місці побувала й екологічна інспекція. Взяли на аналіз ґрунт.

“Ви бачите, земля знаходиться на стадії аналізу. Зараз проходить процес висушення, після цього будуть проводитися хімічні аналізи і після цього буде відомо про можливе забруднення. Також були відібрані проби відходів невідомого походження працівниками ДСНС”, - пояснила співробітниця обласної Державної екологічної інспекції Юлія Байлюк.


Результати проб і ґрунту, і речовини з мішків надіслали до поліції. Там кажуть, розпочали кримінальне провадження.

“Забруднення чи псування земель передбачає покарання у вигляді штрафу або позбавлення права займати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3 років”, - сказала речниця Дніпровського відділу поліції Аліна Стадник.


Зв’язатися з власником ділянки журналісти намагалися тиждень. Усі дзвінки чоловік відхиляє. Та попри все, сусіди зупинятися не збираються. Чекатимуть офіційних результатів проб. А поки, кажуть, самотужки загороджують дорогу новим вантажівкам із відходами.

Реклама