У Петропавлівському районі пройшли показові виступи рятувальників

28 серпня, 23:03
У Петропавлівському районі пройшли показові виступи рятувальників - фото 1

Співробітники ДСНС гасили умовну пожежу у шахті та рятували постраждалого.

Дійство відбулось на шахті Сташкова. Шахтарі та гірничі рятувальники демонстрували злагоджену роботу і високий рівень готовності ліквідувати потенційні надзвичайні події під землею. Як це відбувалося?
За всім слідкувала Дар’я Серба.
Першими на допомогу робітнику, який умовно залишився непритомним в зоні надзвичайної ситуації, прийшла гірничорятувальна команда шахтарів, які пройшли спеціальне навчання. Також вони намагались загасити пожежу. За цей час на місце приїхали спеціалісти 8-го воєнізованого гірничорятувального загону з Павлограду і приєдналися до шахтарів.

“Все спрацювало - без інцидентів, інцидентів. Все пройшло благополучно”, – сказав гірничий рятувальник Сергій Діденко.


Задоволений результатом і гірник Денис Наумов. На зміні відповідає за вентиляцію в шахті, а у надзвичайних ситуаціях – він учасник допоміжної гірничорятувальної команди шахтоуправління “Дніпровське”.

“Ми довго вже тренуємось. Проходимо два рази на рік навчання. Наша задача, першочергово - надати допомогу постраждалому, тому що ми безпосередньо працюємо в шахті. Ми, як би, навчені цій справі”, – каже шахтар-рятувальник ДТЕК ШУ “Дніпровське” Денис Наумов.


Також показали свій майстер-клас і криворізькі рятувальники. Вони спускали з даху умовно поранених. Кажуть, так само можуть допомагати людям у шахтах.

Техніка безпеки на шахтах “Павлоградвугілля” – завжди під особливим контролем. “ДТЕК Енерго”, як відповідальна і надійна компанія, системно впроваджує передові технології з посилення безпеки, для збереження життя і здоров'я гірників.
Як діяти у надзвичайній ситуації – повинні знати усі співробітники, наголошує керівництво. Та головним завданням є уникнення аварійних ситуацій.

“Якщо компанія не може управляти безпекою своїх людей - вона для інвестора не цікава. Тому ми - компанія соціально-орієнтована - ставимо це завжди в певую чергу, на чільне місце. Для нас це важливо. Жодна тонна не варто людського життя. Навіть тисячі тонн”, – поділився директор із видобутку вугілля “ДТЕК Енерго” Михайло Барабаш.


Такі показові виступи гірничі рятувальники проводять раз на рік.

«‎Те, що сьогодні проводить компанія "ДТЕК" на своїх вугільних підприємствах - я вам скажу, це правильно. Люди всі забезпечені усіма засобами захисту. У шахті - системою, яка повністю працює на безпеку. Заявляю відповідально - люди в безпеці», – сказав т. в. о. голови гірничорятувальної служби України у вугільній промисловості Володимир Макаренко.


Планові навчання у шахтах України влаштовують майже щомісяця.

Поділитися: